AFBOUWEN AJAJIIFE HET EINDE ZIE JE HET NIET MEER ZITTEN OMDAT gevulde hal werden de namen van de spe lers voorgelezen, de vaantjes geruild en vervolgens ging het loos. De Amsterdam mers waren duidelijk de sterkere ploeg, hoewel de ploeg van Dortmund goed par tij gaf. Na enige gemiste kansen lukte het onze jongens om op een verdiende 1-0 voorsprong te komen, welke niet meer uit handen gegeven werd. Na enige verbroederingsrituelen namen de beide Mannschaften met aanhang plaats op de spelerstribune, waar een lichte lunch geserveerd werd en van de halve finales genoten kon worden. Toen de manager van Borussia Dortmund zich even van zijn vele beslommeringen kon losmaken wer den wij voorgesteld en meegetroond naar de VIP-room. Daar was met de spreek woordelijke Duitse Gründlichkeit voor het een en ander ter consumptie gezorgd. Wij konden er in alle rust met onze gastheren converseren of via de aanwezige monito ren de wedstrijden te volgen. Uiteraard werden adressen uitgewisseld en afspra ken gemaakt om elkaar nog eens op het veld sportief te ontmoeten. Het was een schitterend gezicht om onze spelers in het groene uittenue van Ajax tussen de BoDo- bobo's te zien rondstappen! Toen een ieder gelaafd en vervolgens ge- douched was werden we door de organi satoren meegenomen naar het chique Parkhotel naast de Westfalenhalle (waar ook diverse elftallen van de toernooideel- nemers gehuisvest waren). Daar werden we voor de zekerheid nog even op een di ner onthaald. Dat werd nog aardig gemütlich en na wat dankwoorden over en weer zochten we de bus voor de terugreis weer op. Onder het genot van een drankje en de ter plek ke gemaakte videobeelden was de reis al snel voorbij en konden we in het besef voor één dag echt Ajax te zijn geweest, te rugkijken op een onvergetelijke dag. Naar aanleiding van dit zaalvoetbalfestijn is inmiddels het plan gerezen een onderlinge zaalvoetbalcompetitie op te gaan zetten voor leden van de supportersvereniging, zodat we op die manier spelers voor een vertegenwoordigend elftal kunnen gaan se lecteren. Remy van Venrooij, Zoetermeer je vrouw op John de Wol valt, het dakt lekt, de broodrooster het niet meer doet, de eitjes van de scharrelkippen naar zeep smaken, of omdat voor de wedstrijd in Heerenveen een visum nodig is, de brandblusser in de autjo spontaan open sprong, je op woendagavond bij de schouwburg hoort dat Youp van 't Hek er al gister avond was, de dealer je auto niet rood/wit wil spui ten, de buurman regelmatig dronken is, net als Studio Sport begint, de beeld buis het begeeft, de hond klem zit in het kattenluikje, het nog een jaar duurt voor het nieuwe stadion klaar is, de bushalte waar je staat uit te waaien al vier maanden geleden is opgeheven, je kat alleen nog maar een garnalen- cocktail wil, of omdat Van Hanegem Van Loen weer aan Ajax terug wil geven, op de receptie bij de baas thuis, een harde wind je ontglipt, je vriendin denkt dat ze kan koken, de hond je seizoenkaart heeft opgevre ten, die agent niet gelooft dat je kleuren blind bent, je een oorbel kwijt bent, Dick Advocaat weer terug wil naar de KNVB, je je panty niet meer uit krijgt, je al om zes uur in de vroege morgen op de grote markt stond en het een I april grap was, de wekker van slag is en al drie dagen midden in de nacht zomaar afloopt of omdat PSV nu ook Van Praag wil kopen, net als de controleur van de hondenbe lasting aan de deur komt het kreng be gint te blaffen, je regelmatig ten prooi valt aan neer slachtigheid, je om de hoek bemerkt dat de hoes nog op de auto zit, de klachtendienst van de PTT niet op neemt, Gerard Cox stiekum Milan - Ajax heeft opgenomen, je nieuwe schoenen knellen, het zomerhuisje onder water staat, je al een tijdje rood staat, Van der Herik onderweg naar Rio is om Ed de Goey in te ruilen voor de vader van Romario, of omdat je alleen nog maar kan lachen om de weerman, Nou, dan wordt het echt de hoogste tijd, weer eens gezellig naar AJAX te gaan. Cor Paans Frans Perlot Sinds een paar maanden loopt er bij de "Steen Been Show" een actie "Rijkaard nog een jaar erbij". Als echte Ajacied steun ik ook deze actie, maar tijdens een van mijn dag dromen leek mij deze droom toch wel een beetje bruikbaar. Als betaald voetballer en zeker als Ajacied is afbouwen erg verstandig, want je lichaam moet afkicken van de in tensieve wedstrijden en trainingen. Als je niet meer op topniveau wilt voetballen, waar om niet bij de amateurs. Nee, dus niet bij FC Bal op 't Dak, maar bij Ajax zaterdag! Zien jullie het al voor je Frank Rijkaard lootst Ajax I zaterdag naar het algeheel amateurkam pioenschap van Nederland. Naast hun kwaliteiten als voetballer kunnen ze ook de jeugd en hun medespelers veel le ren. Ook kunnen ze dan zelf met plezier blijven spelen. Aangezien Frank het wel druk krijgt met zijn handel hoeft hij natuurlijk niet elke week te spelen, maar zijn aanwezig heid kan het zaterdagvoetbal van Ajax op een hoger plan brengen. Misschien moeten we een actie starten "Rijkaard in het andere Ajax I"

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 29