W-SUPPORTERS SLAAN ZAAL- ETBALLEND TOE IN DORTMUND AjAJLiFE Op zaterdag 21 januari toog een riant busje met Ajax- supporters naar Dort mund. De reden hiervan lag in het feit dat via een relatie van zowel Ajax als Borussia Dortmund, onze supportersvereniging was benaderd om met een elftal in de Westfalen- halle in Dortmund een zaalvoetbal wedstrijd te komen spelen tegen een Mannschaft van Borussia-sup- porters. Het geheel werd georgani seerd door het supportersproject van Borussia Dortmund, in samen werking met de diverse Fanvereine van deze clubs. EVEN AJAX DE WEDSTRIJD De busreis naar het land van onze ooster buren (zo genoemd omdat zij met Ostern het land binnenkomen) verliep, onder het genot van een kopje koffie of iets frissers en languit voor de videobuis liggend of kaartend, voorspoedig. In de omgeving van Dortmund aangeko men werden de wegen allengs drukker be volkt door overduidelijke voetbalsuppor ters. Vele soorten Duitse clubkleuren wa ren te bewonderen in -en uit- de ons pas serende wagens. Door gewoon de stro men voetgangers te volgen kwamen wij al spoedig bij de Westfalenhalle: een immen se evenementenhal, die voor de gelegen heid was omgebouwd tot indoor-voetbal- stadion. Al die 15.000 supporters kwamen, naar het schijnt, niet alleen om ons team te zien spelen. Ook grote namen als Grass hoppers Zürich, Borussia Dortmund, Bo russia Mönchengladbach, FC Köln, Steaua Bukarest, MSV Duisburg en SG Watten scheid '09 namen aan dit spektakel deel. Eigenlijk moesten we een wedstrijdje in de pauze voor de halve finales spelen, maar zo voelde het niet en zo werd het óók door onze spelersgroep niet beleefd. Dat werd des te sterker toen we de bus moes ten zien te parkeren: bij het zien van Ajax- emblemen op onder andere voetbaltassen werden de heren overspoeld door FuB- ballfans die een handtekening van onze "Ajacieden" wensten. Nadat de bus op de parking voor spelers bussen geparkeerd was werd het alleen maar erger. Meegebrachte souvenirs voor onze Duitse sportvrienden werden met typisch Oosterbuurse voortvarendheid uit de handen gegrist en op alles en iedereen dienden handtekeningen te worden gesetzt. Nog voor er een bal geraakt, ja zelfs gezien was, kon de dag voor onze jongens niet meer stuk. BVB Dortmund met gezwinde spoed wer den opgespoord. Die heren namen ons op sleeptouw door het gebouw, waarin zij zelf regelmatig verdwaalden, om ons via een karnavalszaal uiteindelijk de kleedka mer te kunnen wijzen. Hier werd de baga ge gedumpt en gingen wij in optocht weer terug naar de hoofdhal. Er waren -uiteraard- plaatsen voor ons op de spelerstribune en er werd heel interes sant gevoetbald. Het is vreemd dat bij de buren de handen wel op elkaar en de zalen vol komen voor zaalvoetbal terwijl dat bij ons in Nederland niet echt lukt. Het was mooi om te zien en mee te ma ken dat de supporters van de diverse aan wezige topclubs gewoon zonder hekken naast elkaar op de tribunes zaten. Na een tijdje te hebben gekeken naar de wedstrijden tussen FC Köln en VfL Bo- chum en tussen de beide Borussia's, kon den onze spelers zich gaan omkleden. Na een acrobatenact mochten ze uiteindelijk het veld op. Ten overstaan van een flink Na enig geharrewar over waar onze dames volgens de suppoos ten en ons wel en niet mochten komen, verdwaalden we bijkans in de catacomben van dit immen se sportpaleis, temeer vanwege ondergrondse verbindingen met het belendende perceel, het Parkhotel. Daarover later meer. Een lakei zorgde ervoor dat onze gastheren van het Fanprojekt

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 27