GERARD VAN DER LEM 1 CARMEN n ABN Al Na een jaar hard werken en aanvallend presteren, zag het tweede elftal van Ajax het afgelopen seizoen beloond wor den. In en tegen Heerenveen (2-0) kroonde Ajax 2 zich met de lands titel. Het tweede schreef geschie denis als eerste kampioen van de nieuwbakken Eredivisie voor reser veteams. Voor Gerard van der Lem was het behalen van de landstitel een leuke bijkomstigheid en niet meer dan dat. Zijn drive en belang ligt in de individuele kwaliteiten van zijn pupillen en het vormen van spelers voor de A-selectie. Een gesprek met de trainer van het reserve elftal en rechter hand van Louis van Gaal, Gerard van der Lem. AANSTROMEND TALENT „De landstitel was voor de spelers van enorme waarde, omdat het in tegenstel ling tot voorgaande jaren om een kam pioenschap ging." Natuurlijk, de kam- pioensschaal had zijn waarde, maar het en treebewijs voor de Amstel-Cup was de meerwaarde, de vreugde van de spelers. Het tweede zou op niveau zijn kunde en kennis aan het Nederlandse publiek pre senteren. Door winst op Excelsior (0-3) en Dordrecht '90 (2-0) bereikte Ajax 2 verrassend de kwartfinale, waarin het de FC Utrecht ontmoet. Het elftal van Van der Lem en leider Herman Bosschieter schreef historie door zich bij de laatste acht te plaatsen. Euforie en gewenste uit slagen kwamen boven borrelen, de media, maar ook de spelers, zagen een histori sche Ajax-ronde in het verschiet. De finale Ajax I - Ajax 2? Gerard van der Lem is be houdend en gruwelt bij de gedachte dat Ajax 2 de opmars doorzet, de finale van de Amstel-Cup bereikt en daarin Ajax I als tegenstander treft. „Het zou weliswaar een unieke situatie zijn, maar de vraag is dan welk elftal de Europacup 2 moet spe len. We zouden geen schijn van kans heb ben, omdat we er het spelersmateriaal niet voor hebben." Volgens Van der Lem is zijn ploeg nog niet opgewassen tegen men taal sterke spelers als Nascimento, Gorter en Smolarek. Van der Lem is niet minder trots op zijn pupillen. Op woensdagavond 8 maart was de droom over en werd de vrees overwon nen, geen finale Ajax I en Ajax 2. Utrecht won, Feijnoord won en Ajax kwam tot rust. Dat het tweede elftal in dienst speelt van de hoofdmacht is niet onbekend. Op 12 februari tijdens de Klassieker werd dat nog eens onderstreept. In de 79ste minuut van de wedstrijd werd het publiek aange naam verrast met een optreden van Nor- din Wooter en debutant Kiki Musampa. Beiden spelers werden op zaterdag nood gedwongen, door het ontbreken van Lit- VE q6rj M 'Holland Casino Ajax Speler van het Seizoen'. Op deze avond wordt bekend gemaakt wie, mede namens jou, is gekozen tot 'Holland Casino Ajax Speler van het Seizoen' 94/95.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 20