AJAJ1IFE GELUK ste instantie alleen maar om te winnen, hoor. Of soms zelfs nog sterker: die uit wedstrijd tegen Hajduk Split speelden we vooral om niet te verliezen. Dat we toch nog kansen op de overwinning kregen zegt ook wel weer dat we in principe weer al tijd willen winnen. Ja, ik kan er wel begrip voor opbrengen dat ploegen superdefen- sief tegen ons spelen. Oké, PSV ging in ja nuari tegen ons niet voor zijn eigen kans, terwijl de stand op de ranglijst daar alle aanleiding toe gaf. Maar, bekijk het eens van hun kant: Ajax is de ploeg in vorm, PSV toen niet. Dan kun je wel als gekken gaan aanvallen, maar dan loop je de kans dat je een geweldig pak slaag van Ajax krijgt. Daarom: ik begrijp de tegenstanders wel, hoor. Je speelt nou eenmaal naar de mogelijkheden die je hebt." "Zolang ik bij Ajax zit, hebben we een zeer goed elftal gehad. Toen ik kwam in 1986 liepen Marco van Basten en Frank Rijkaard hier rond. Een paar jaar later had den we Wim Jonk en Dennis Bergkamp. Waarom we nu pas zo succesvol zijn, on danks al die namen die we vroeger hebben gehad? Hebben we nu geen namen dan? Bovendien: we zijn altijd succesvol ge weest: de Europacup II in 1987, kampioen in 1990, de UEFA-cup in 1992. Nee, we zijn niet vaak kampioen geweest. Maar misschien was PSV vroeger sterker, je weet het niet. Of misschien is Ajax tegen woordig een echt TEAM. Ik weet in ieder geval dat ons systeem staat. Het klopt als een bus." "Als de voorzitter van PSV roept, dat het een ramp voor de andere clubs in Neder land zou zijn als Ajax dit seizoen wéér kampioen zou worden en dus opnieuw veel geld kan verdienen in de Champions League, waardoor de financiële kloof met de rest wel heel groot wordt, dan is dat onzin. Of je nou tien of honderd miljoen op de bank hebt staan: Ajax blijft wat be treft zijn aankopen toch afhankelijk van de Nederlandse markt. Ik zie het tenminste nog niet zo snel gebeuren dat Ajax Stoitchkov of Maldini kan aantrekken. Wat wel is veranderd is het feit dat Ajax veel makkelijker zijn spelers kan behouden door hogere salarissen te betalen. En dat is alleen maar goed." Blind 1994): "Ik blijf in Amsterdam wonen. Yvonne, mijn vrouw, heeft me eindelijk kunnen ompraten; zij was er al een paar jaar van overtuigd dat we beter in Amsterdam kunnen blijven. Zeeland blijft trekken, maar zij houdt van uitgaan, muziek, cabaret, musicals. We hebben ons nooit provincialen ge voeld in de Randstad." Blind (1995): "Ik voel me inmiddels als een Blind (1995): Dit is het beste seizoen uit mijn carrière." Blind (1995): "Het kan in de voetbalwereld alle kanten opgaan. Je hebt om een topper te worden, naast talent, ook heel veel ge luk op het juiste moment nodig. Toen ik naar Ajax kwam, stond iedereen te kijken. Wat moet die Blind nou in de plaats van Ronald Koeman of Vanenburg, werd er ge roepen. Ik heb me rustig opgesteld in het begin en had vanaf de eerste wedstrijd een basisplaats. En ieder jaar ben ik beter ge worden. Ik was weliswaar al 24 toen ik naar Ajax kwam, maar voor mijn ontwik keling was dat blijkbaar niet te laat. Ande re spelers halen het net niet bij Ajax of ko men hier zelfs nooit terecht. Die missen dan net dat beetje geluk dat ik wel heb ge had. Maar heel veel kwaliteiten die ik nu laat zien, hebben er altijd ingezeten, zoals de diepe bal. Het heeft zijn tijd nodig ge had om al mijn talenten te kunnen tonen." "Wat het beste elftal is waarmee ik ge speeld heb bij Ajax? Dat vind ik een vraag voor de Donald Duck. Daar begin ik niet aan. Ik heb altijd met zeer goede voetbal lers gespeeld. En ook zonder mij zal Ajax altijd klasse voetballers in het elftal blijven hebben. Want de organisatie hier is per fect." vis in het water bij Ajax. Ik sluit een trans fer nooit helemaal uit, maar het zou mooi zijn als ik hier mijn actieve carrière kan af sluiten. Ik hoef inderdaad niet terug naar Zeeland. Ik wil wonen waar ik kan werken en voor lopig blijft dat Amsterdam."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 11