COLUMN*VAN PRAAG ajahife Namens het bestuur, technische staf, spelers en alle medewerkers van Ajax wens ik U allen een voorspoedig, gezond en sportief 1995. Tijdens mijn bezoe ken aan de diverse regio's komt regel matig de klacht naar voren dat Ajax zo moeilijk te lefonisch bereik baar is. Nu blijkt echter dat de meeste telefoon tjes betrekking hebben op hetzelf de onderwerp en wel de kaartver koop. Heeft men eenmaal iemand aan de telefoon om te vragen wanneer bijvoorbeeld de voorverkoop voor bepaalde wedstrij den start, dan is men soms van me ning dat de infor matie niet altijd juist is. Hieronder wil ik U eens een overzicht ge ven van enkele vragen die mij inmiddels tij dens bezoeken aan diverse regio's zijn ge steld: De Combitreinen zijn te duur en men is het oneens met de lotingsregeling van de supportersvereniging voor het verkrijgen van kaarten. Ajax zou moeten gaan bijhouden wie er re gelmatig naar de uitwedstrijden meegaan en die groep dient voorrang te krijgen bij de verkoop van kaarten. Ajax treedt niet streng genoeg op tegen zwarte kaartjeshandel. De Feyenoord - Ajax combikaarten vanuit bijvoorbeeld Dordrecht zijn te duur. Wanneer Ajax bij wedstrijden in het Olym pisch Stadion besluit om kaarten in de los se verkoop te doen, kunnen die dan niet alsnog aan de supportersvereniging worden aangebodenWant veel leden vallen bij de loting voor kaartjes uit de boot en kunnen dan wellicht toch nog geholpen worden. Tijdens een door de supportersvereniging georganiseerde rondleiding in het stadion heeft men een half uur op de tribune naar een leeg veld zitten kijken en lang in de kleedkamergang moeten wachten. Is daar iets aan te doen? Televisiebussen staan in de mensenstroom bij het verlaten van de vakken. Daardoor wordt er gevaarlijk gedrongen. Waar om staan ze niet aan de kant van de Amstelveenseweg? Dit was zomaar een greep uit de gestelde vragen en het spreekt vanzelf dat wij alle opmerkingen intern zullen bespre ken en dat ik ant woorden te zijner tijd in mijn column aan U zal geven. In april en mei van dit jaar zullen we starten met rondleidingen op de bouwplaats van het nieuwe stadion. Deze rondleidingen worden exclusief voor leden van de supportersvereniging georganiseerd en zul len op een zaterdag plaatsvinden. De or ganisatie van een en ander is in handen van het bestuur van de supportersvereni ging, uiteraard in sa menwerking met de heer J. Tilmans van het Stadion Amster dam. U wordt dan in de gelegenheid ge steld om zelf te zien hoe ver men gevor derd is en neemt u van me aan: 'het wordt grandioos. Eind december heb ben we samen met de selectie de bouw bezocht en iedereen was erg onder de indruk. Hopelijk is dit sta dion voor veel spelers een extra stimulans om bij Ajax te blijven voetballen. Ajax zal alles in het werk stellen om van 1995 voor U in alle opzichten een prachtig jaar te maken. Michael van Praag Dankzij de mede werking van het bestuur van de supportersvereni ging mogen we nu echter gebruik gaan maken van hun teletekstpa gina nummer 800 op RTL-4. Hierdoor wordt het mogelijk om alle belangrijke in formatie over kaartverkoop, wed strijddagen, veran deringen, etc. tijdig aan iedereen be kend te maken. Dat is een goede nieuwe service aan U, maar het mes snijdt bovendien aan twee kanten. Doordat er voor deze informatie nu min der naar Ajax gebeld zal worden, raken onze lijnen minder bezet, zodat wij voor andere informatie beter bereikbaar zullen

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 5