'WAANZINNIG FEEST' AXLIFE Maandag 23 januari was het dan zo ver. Uit alle hoeken en regio's van het land kwamen Ajax supporters naar Amster dam om een waanzinnige avond te beleven. En waanzin nig werd het. Dit jaar werd de receptie in de Rai in Amster dam gehouden, hetgeen de avond het eigen Amsterdamse Ajax-gevoel gaf. 7000 supporters passeerden de uitnodigende open deur van de RAI. Eenmaal binnen, werd een ieder overdonderd door de regiostands, de klimmuur, de botsauto's, de Fanshop, klei ne podia met diverse circus acts, de Filmnetbios en op het grote podium in het midden een optreden van Sabine Schil der. Zingend werden de sup porters begroet en naar bin nen gezogen. Na Sabine open de Jack van Gelder met het no dige spektakel officiéél de der de nieuwjaarsreceptie. Daarna werd de sfeer gezellig opge voerd en de stemmen ge smeerd door de altijd goed scorende meezingers van de Havenzangers. Warm gedraaid en vol verwachting klopte elk Ajax-hart voor de komst van de Ajax IHet moment was daar. De lichten werden ge dempt en de donkere hal werd opgeschrikt door priemende laserstralen. Hoog boven hun supporters vertoonden de Go denzonen hun kunsten en wer den hun namen met laserpun- ten opgetekend. Een opzwe pend trommelgeroffel kondig de hun komst aan. Gezeten op de eerste verdieping van de Ajax Supportersbus en vooraf gegaan door de Ajax Samba Support werden de Ajax-spe- lers en de technische staf op een waanzinnig onthaal getrac- teerd. De hal werd opgevuld en het geroffel overschreeuwd door het geluid van de suppor ters, 'Ajax, Ajax, Ajax,en Ajax'. Gastheer Jack van Gel der noemde één voor één de spelers en de staf het podium op. De kapitein verliet als laat ste het schip: 'Louis van Gaal, Louis van Gaal, Louis, Louis, Louis van Gaal'. De Meesterdi- rigent werd onthaald op een waanzinnig, Ajax-supporters- waardig, uit de bol gaand sup- porterslegion. Als een bokser begroette de meester zijn hooggewaarde publiek. Het was fantastisch en boordevol met dat onbeschrijvelijke Ajax- gevoel. Iedere supporter sloot dat ene moment in zijn hart: De opkomst van Louis van Gaal. Na een polonaise met Sabine Schilder, streken de spelers neer in het supporterslegion. Handtekeningen werden gege ven, foto's gemaakt, op tenen getrapt, hyperventilatie vierde hoogtij en op de achtergrond de zuivere stem van Gerard Jooling. Het was een prachtig schouwspel, de meute suppor ters die de spelers bedolven en daar overheen 'liefde op het eerste gezicht'. Dit kan alleen in Amsterdam en bij Ajax. Na drie kwartier werden de spe lers vakkundig door de Holkema's naar een veilige en rustige ruimte gebracht. Vol daan, maar uiterst vermoeid, kwamen de spelers bij en ver telden hun verhalen aan elkaar. Voor de supporters in de zaal was er nog een toetje. Het dak van de RAI ging spontaan naar hogere sferen bij het horen van de swingende muziek van de 'Two Brothers on the Fourth Floor'. Een geweldig einde van een evenzo geweldige avond. Het was een waanzinnig feest, een fantastische happening. Ajax Supportersvereniging en Ajax bedankt. Nico Smith

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 48