DE ONVERGETELIIKE AVOND IN TRIEST ®DE MAN FRANK LIFE De derde aflevering van Kampioen onder de kampioenen kan na tuurlijk maar over één man gaan. Frank Rijkaard gaf 23 novem ber jongstleden in Triëst zijn eigen afscheidsfeestje aan de Itali aanse fans, die perfect de bijzondere gebeurtenis aanvoelden. Ajax de klasseerde AC Milan en Frank Rijkaard was de uitblinker van de wed strijd. En zijn ster straalde óók nog na afloop. Mede door een overdonde rende huldiging van beide supportersgroepen, vierde Rijkaard die avond één van de hoogtepunten uit zijn imposante carrière. Ajax-Life feestte mee. tekst: Claudia Canasta Haast roerloos stond hij daar. Het hoofd lichtjes gebogen, rechterhand op de borst, de vingers iets gespreid. Alsof hij zijn hart wilde pakken, wilde tonen dat ze daar nog altijd een plaatsje hadden, de fans van Mi lan. Hoe lang hij daar stond, weet nie mand. Misschien een tiental seconden, misschien een paar minuten. Massaal ge zang verscheurde de stilte van de avond in Triëst. Voor de eerste keer die dag vonden Milanisti en Ajacieden elkaar. In hun ode aan Frank Rijkaard. Het moment rond Rijkaard, die ultieme verering van een voetballer; het had iets magisch. Zoals de hele avond in Triëst, de uitwijkplaats voor het uit het eigen San Siro verbannen Milan, iets magisch had. Een fan tastische wedstrijd in een fantastische sfeer. Een avond waarin dromen werkelijkheid werden. Want koesterde niet elke suppor ter de stille wens zijn Ajax de Italiaanse grootmacht in eigen huis te zien kloppen? En was niet elke Ajacied in de voorafgaande dagen wel eens ingedut, mijmerend over een glansrol tegen het grote Milan? Die rol was er. Voor iedereen. Voor Frank de Boer, die Milanese aanvallers tot figuran ten degradeerde, voor Clarence Seedorf, die legende Franco Baresi een koekje van eigen deeg gaf. En voor Jari Litmanen, die Ajax en de meegereisde fans al na twee mi nuten in extase bracht. Maar de echte hoofdrol was voor Frank Rijkaard, de aan jager, de architect van het modern spelen de Ajax. De teruggekeerde Godenzoon corrigeerde, dirigeerde, was overal waar hij moest zijn en sleep de messen als dat nodig was. Juist tegen zijn oude ploeg leek de Amsterdammer te willen laten zien dat hij nog altijd van topniveau is. En juist voor de ogen van de tienduizenden Milan-fans de monstreerde Rijkaard nog eens dat Marcel Desailly, zijn opvolger in San Siro, welis waar een goede voetballer is, maar geen Rijkaard. Maar dat wisten de Milanisti waarschijnlijk al lang. Anders was de Aja cied niet nog steeds zo immens populair geweest in de Noorditaliaanse zakenstad.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 42