AJA>qLlFE PUBLICITEIT AFSCHEID vervolg van pag. 27 Voorlopig houdt Garcia-Rijkaard BV zich bezig met 'Underjeans'. Het tweetal heeft het daar al druk genoeg mee. Sinds de in troductie aan de mode-vakpers in Café' Luxembourg overtreft de verkoop van de collectie alle verwachtingen. Volgens Rijk aard mede te danken aan de grote hoeveel heid gratis publiciteit, die het produkt vanaf het begin kreeg. Garcia: "Er is bijna geen te levisieprogramma dat nog niet gebeld heeft, en ook een flink aantal kranten heeft al over 'Underjeans' geschreven. Dat is natuurlijk de verdienste van Rijkaard. Om te laten zien dat het wel degelijk serieus is, hebben we bij de introductie bewust alleen de vak pers van de branche uitgenodigd. Tot onze verbazing kwamen de sportjournalisten ook al snel met verhalen." Voorlopig is 'Underjeans' alleen nog te verkrijgen in Nederland. Aan ver koop in andere lan den wordt wel al ge dacht, waarbij Italië uiteraard als eerste genoemd wordt. Ge zien de populariteit van Rijkaard in zijn tweede vaderland zal de verkoop van het ondergoed het daar ook wel goed doen. Vroom Dreesmann, De Bijenkorf en Steps hadden de shorts en shirts reeds op de planken liggen. Sinds begin dit jaar kan de modebewuste voet balliefhebber ook bij de winkels van Vet te recht. Opvallend aan het produkt is niet al leen het ontwerp, ook de prijs zal velen aanspreken. In tegen stelling tot het onder goed van tennis-snob Björn Borg is de on dermode van Rijkaard en Garcia alleszins be taalbaar, en daarom toegankelijk voor een breder publiek dan de lapjes stof van de langharige Zweed. Rijkaard: "Dat hebben we bewust gedaan. Underjeans is er niet alleen voor de eretribune. Het is voor het hele sta dion." De liefhebbers van fraaie rushes, stevige passes, ferme slidings en elegante passeer bewegingen zullen de gracieuze nummer vier missen. De Nederlandse voetbalvel den worden zeker een tikje saaier. Rijkaard past er echter voor om, zoals bij voorbeeld Adrie van Tiggelen, bij een min dere club nog een paar seizoenen een bal letje te trappen. En dat siert de Ajacied. Hij kiest voor een afscheid bij Ajax, de club waar hij zijn loopbaan ook is begon nen, en waarmee hij in zijn laatste seizoen nog veel prijzen kan winnen. Het afscheid zal pijn doen. Maar ook gezien zijn volgen de carrière is één ding zeker: stijl zal Rijk aard nimmer kunnen worden ontzegd. In het kleedhok noch in de paskamer.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 31