RD GAAT MET UNDER a|«HIFE Het goudkleurige bordje op de deur van het pand aan de Emmastraat zegt meer dan het in eerste instantie doet vermoeden. 'Garcia-Rijkaard BV'. Op het eerste gezicht twee gewone namen, waarvan de laatste voet balliefhebbers wel erg bekend in de oren klinkt. Een diepere gedachte schept meer duidelijkheid. Het be sef dat Frank Rijkaard na dit sei zoen echt stopt met voetballen wordt opeens concreet. Een nieuwe carrière lonkt. De kleedkamer wordt definitief verruild voor de paskamer, de voetbalbroek wordt 'Underjeans'. Ondermode van de hand van Frank Rijkaard. VISSEN De plannen voor 'Underjeans' ontstonden zo'n vier jaar geleden, toen Rijkaard nog was verbonden aan AC Milan. Op zoek naar een aantal boxershorts viel het oog van de immer nog fier overeind staande zwarte tulp meer en meer op de jeans, ge dragen door de Italiaanse jeugd. Spijker- stof overheerste het straatbeeld van Mi laan, waarna Rijkaard de link met boxer shorts snel had gelegd. Het idee van de Underjeans was geboren. "Ik heb het idee daarna laten liggen. Toen ik echter weer terug was in Amsterdam, begon het op- helemaal niets. Ik ga na afloop van dit sei zoen rustig afbouwen en me meer bezig houden met kleding in de ruimste zin des woords." De plannen van Rijkaard om in ondergoed te gaan, zijn overwegend positief ontvan gen. Toch waren er ook weer de traditio nele columnisten, die vonden dat 'Underjeans' slechts afbreuk aan de repu tatie van Rijkaard zou doen. "Tja, dat soort mensen zal er altijd blijven rond lopen. Het wordt in Nederland blijkbaar nog altijd maar moeilijk geaccepteerd als je iets onderneemt. Het is dan zo makke lijk iemand te kritiseren! Nog zo'n voor beeld is de mediatraining die onlangs bij Ajax werd gegeven. Het is gewoon een prima idee jonge profs voor te bereiden op de omgang met de media. Rare, onbe doelde verhalen kunnen alleen maar voor onrust zorgen bij een club. Maar daar wordt blijkbaar niet aan gedacht. Voor mij is de mening van welke columnist dan ook van geen enkel belang. Het gaat erom dat ik het idee leuk vind en samen met Benny volledig achter het produkt sta. Wat ande ren daarvan denken, moeten ze zelf maar weten." Lees verder op pagina 31 Frank Rijkaard, van 30 september 1962, is een man die woord houdt. Na zijn luid be jubelde terugkeer aan de Middenweg vlak voor aanvang van het seizoen '93-'94 zei hij het al. Nog twee jaar zou de in Italië gelouterde prof het rood-wit van de AFC Ajax dragen, alvorens te stoppen met het bedrijven van betaald voetbal. "Na dit jaar is het mooi geweest. Nog twee jaar Ajax leek mij een mooie afsluiting van mijn car rière, nu is het tijd voor de jongere jon gens. Over mijn opvolging in het elftal ben ik absoluut niet bang. Er staan genoeg ta lentvolle jongens te trappelen om mijn po sitie in te nemen." Waarna hij zich volledig kan wijden aan een nieuwe loopbaan als ontwerper van heren-ondermode. eens weer te borreien." Met gabber Benny Garcia, al jaren werk zaam in de modebranche, werd de ven nootschap Garcia-Rijkaard opgericht. Sa men ontwikkelden de twee een uitgebrei de collectie herenondergoed, met het la bel 'Underjeans. By Frank Rijkaard' als be scheiden garantie voor kwaliteit op de kontzak. En de twee Amsterdammers heb ben er plezier in. Rijkaard: "Absoluut, le dereen moet doen waar hij zich in thuis- voelt. Ik ben niet het type dat na zijn carri ère de dagen maar vult met vissen of wat voetballen met vrienden. Dat lijkt me echt ?«JïiSOOR Tekst: SVEN-ERIK VAN LEEUWEN

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 27