OP WEG NAAR AJAJtlFE TOM EGBERS DE LAATSTE GROEPSWEDSTRIJD AARDEVOLLE REACTIE Na ons zeer vroege ontbijt zijn we weggereden naar Triëst. Op weg naar Triëst kwamen we de diverse bussen met mi- lanisti tegen. Helaas hebben mijn vier medepassagiers dit nagenoeg niet meegemaakt, zij sliepen van de 450 km onge veer 449 km. Bij de laatste tol weg voordat we Triëst binnen reden, werden al onze spullen doorzocht op vuurwerk en al cohol. Dit gebeurde bij iedere Nederlandse bus of auto. Na dat we ons hotel hadden opge zocht -op 50 meter van dat van AC Milan- dachten we ge zellig de stad in te kunnen gaan. Fout!. tuigen en eigen vervoer geko men waren maar vroeg in de middag naar het 'Stadio Nereo Rocco' gegaan. Er zijn uitslui tend overdekte zitplaatsen en de lichtinstallatie is perfect. Het stadion heeft één minpunt: het heeft geen scorebord! De sfeer was goed, de wedstrijd perfect, de uitslag nog beter en Tom Egbers had de avond van zijn leven. Hij werd namelijk voortdurend door het publiek aangesproken om de selectie nog even op te halen. Toen dit gebeurde gingen de gedachten weer terug naar de UEFA-CUP finale in Turijn. Het was name lijk een exacte copie van wat daar na afloop gebeurde. De spelers bedankten ons uitvoerig en wij bleven hen toe zingen. Op zoek naar het Ajax-systeem: iedere Ajacied werd grondig gefoullieerd, zijn bagage werd netjes uitgepakt en netjes terug gestouwd. Welkom in Triëst. Ook hier sluiten alle winkels s'middags. Toen dachten we naar een café of bar te gaan, maar daar mochten wij niet in. De politie van Triëst had na melijk een massaal alcoholver bod ingevoerd zodat er ner gens een druppel alcohol te verkrijgen was, op één super markt na die in 5 minuten door z'n alcohol voorraad heen was. Dus zijn wij en alle andere sup porters die met bussen, vlieg- Voordat we op donderdag te rug reden naar Nederland nog even alle Italiaanse sportkran ten kopen om te kijken (lezen voorzover mogelijk) of de waardering voor AJAX nog groter was geworden. Dit bleek het geval te zijn. Het was al met al een schitte rend weekje dat wij en de 4000 andere toeschouwers die ook naar Triëst zijn geweest niet vlug zullen vergeten. Op woensdag 7 december was het zover, de wedstrijd tegen AEK Athene. Voor aanvang van dit duel wer den er rode en witte vlaggetjes uitgedeeld aan het publiek, dit in plaats van vuurwerk. De aanleiding hiertoe is bij ie dereen wel bekend (zie column van Praag, Ajax-life 6). Dit gaf voor en tijdens de wedstrijd een nieuw, maar toch lekker en leuk sfeertje. Nadat wij vroeg op voorsprong waren gekomen, hebben de spelers er voor het publiek toch nog een leuke wedstrijd van gemaakt, die uit eindelijk door de onzen met 2-0 gewonnen werd. Heel opvallend was dat ieder een na afloop zijn gekregen vlaggetje keurig mee naar huis nam en niet op straat achter liet. In de volgende ronde treffen we Hadjuk Split aan. Indien we van deze club winnen, en daar gaan we van uit, dan gaan we met z'n allen op bezoek bij een oude bekende (indien zijn team wint van Bayern München). Ja, U bent hem toch zeker nog niet vergeten hè, Stefan Pettersson. Maar dat zien we dan wel weer. Peter Nederlof Naar aanleiding van de gratis aankoopbegeleiding van Nauta Polak makelaars o.g. de vol gende ingezonden reactie: 'Een beetje aarzelend -wat is vandaag de dag nog gratis en heeft zo'n makelaar ook ver stand van onze regio- namen mijn vrouw en ik contact op met de heer Horssius van dit makelaarskantoor. Wij hadden namelijk een woning op het oog in Katwijk, maar de verko pende makelaar vroeg daar nogal veel geld voor. Wij bel den Nauta Polak met het verzoek de volgende dag al met ons mee te gaan voor de bezichtiging. Verassend genoeg bleek dat geen enkel bezwaar en bovendien is nog dezelfde dag het huis door de eigen taxateur van dit kantoor op zijn waarde geschat. Na de be zichtiging wisten wij definitief dat wij dit huis wilde hebben. En om een lang verhaal kort te houden: onze 'eigen Ajaxmake- laar' bracht door de Op Sinterklaasavond kreeg Klaas Rorije een kaars van Ajax. Deze kaars wilde hij bij deze delen met alle Ajacieden. Mooi hè. nodige rust en ver stand van zaken de koopovereenkomst in korte tijd tot stand. Voor een prijs die lager lag als wij bereid waren te be talen. Bovendien werd de financiering vlot en discreet ge regeld. U zult begrij pen dat wij deze service aan de leden van de Ajax Suppor tersvereniging bij zonder hoog waar deren. Het was een reden te meer om te juichen als sup porter van Ajax! Nogmaals bedankt voor deze service. jaap en Ineneke van Duyvenbode

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 23