KAMERTJE En die weg gaat van Silooy's fraaie voeten werk linea recta omhoog richting hoofd. Sinds twee jaar heeft Silooy letterlijk en fi guurlijk óók een zakenhoofd. Samen met een vriend, de verzekeringsagent Ger Balk, handelt Silooy in Ajax baseball-petten. En dat neemt hij dermate serieus dat hij er regelmatig met de pet naar gooit. Zo droeg de complete Ajax-selectie na afloop van de kampioenswedstrijd van vorig seizoen tegen Heerenveen de Silooy baseball-pet op het hoofd. Is dat je enige taak: Mensen zo gek krijgen, dat ze zo'n Amerikaanse pet op het hoofd zetten? Silooy lacht nog maar eens. "Nou, in het gebouw waar Balk werkt, heb ik óók nog een kantoor. Nou ja, kantoor, zeg maar kamertje. Maar inderdaad: het enige wat ik echt doe is na de wedstrijd hier in het Ajax-stadion rondstappen en met mensen over die petten spreken. Meestal komen ze al naar mij toe, want ze weten er allemaal van. Het belangrijkste is dat de naam Sonny Si looy met die petten verbonden wordt. Maar als het niet meer loopt, stop ik er gelijk mee. Ik weet niet of ik later in de zakenwereld wil blijven. Voorlopig richt ik me op het voetballen." Zorgen om de periode na het voetballen maakt Silooy zich niet. Hij ziet het wel. Cursussen of opleidingen volgen voor 'later' is op het moment niet te doen, zegt hij. "In 1990, tijdens mijn tweede revalida- tieperiode heb ik geprobeerd mijn mid denstandsdiploma te halen. Ik moest toen dinsdagavond naar school, maar dat ging niet want dan moest ik revalideren. En nu, nu moet ik met het tweede spelen op dinsdagavond. Je moet veel voetballen als je in het tweede zit, hoor. Je hebt op don derdag ook nog die Challenge Cup tegen amateurclubs. Ik kan dus niets plannen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 9