IX HEEL ERG' AJA31IFE VOORDEELTJE in het Zweedse shirt hullen en het lijkt er ook niet op dat dat ooit nog gebeurt. "Kort na mijn terugkeer is daar in Zweed se kranten wel over gespeculeerd, maar meer ook niet. Een uitnoding heb ik nooit gehad. En ik rekende er ook niet op." Prompt komt het bescheiden karakter van Pettersson weer boven. Want, vraagt de 31 -jarige spits zich af, waarom zou hij nog geselecteerd worden? "Zweden speelt al lang heel goed met dit elftal. Alleen bij blessures zou ik misschien nog in beeld komen, maar ook dat zie ik niet snel ge beuren." De tijd dat hij daarom treurde is voorbij. "Toen ik de eerste interland miste Kenu in ae v_nampions League. iNa vijt speeldagen was een plaats in de kwartfinale al zeker. Pettersson begon zeer goed door in de eerste, weliswaar verloren, wedstrijd tegen Manchester United de openingstref fer voor zijn rekening te nemen. In de tweede wedstrijd tegen Barcelona was hij door een verkeerde terugspeelbal verant woordelijk voor de Spaanse treffer, maar nu wist Göteborg wèl te winnen. Is het moeilijk om, nu de Zweedse compe titie is afgelopen, de vorm vast te houden voor de Champions League? Pettersson: vond ik nog heel jammer. Later is dat ge voel gesleten." Pettersson heeft inmiddels ervaren dat de beleving van het voetbal anders is dan in Nederland. IFK is de nationale top, maar de toeschouwersaantallen blijven ver ach ter bij die van Ajax. "Bij een thuiswedstrijd van IFK zitten gemiddeld zo'n zes a zeven duizend toeschouwers. Dat is niet echt veel, nee. Maar aan de andere kant trek ken we in uitwedstrijden wel veel toe schouwers." Pettersson en zijn ploeg doen het uitste- "Voor een dergelijk toernooi is het niet moeilijk om scherp te blijven. Je wilt toch zo ver mogelijk komen en dan moet je ge woon op je best kunnen spelen. Bovendien spelen we nog een aantal oefenwedstrij den om het ritme vast te houden." Hij denkt zelfs dat er misschien nog een voor deeltje zit in de gedwongen competitie- rust. "De andere clubs hebben óók in de competitie een zwaar programma. En voor ons is het lekker om al met een prijs (dat kampioenschap) op zak verder te spelen in de Champions League." ten ontmoeting tussen iri\ en Ajax is door het speelschema na de kwartfinale mogelijk. Maar, Pettersson zegt eerlijk dat hij niet echt zit te wachten op een con frontatie met zijn oude club. "Ik weet niet of het zo leuk is om tegen Ajax te spelen. Volgens de berichten gaat het momenteel wel èrg goed met ze." Die berichten komen vooral tot de Zweed via Eurosport en, opmerkelijk, RTL4. "Als je een schotel hebt, kun je RTL ontvangen. Zo kan ik toch nog regelmatig iets over Ajax zien of lezen." Daarnaast heeft Stefan nog geregeld contact met zijn oude ploeg genoten. "Vooral Danny Blind spreek ik nog af en toe. Zo blijf ik óók op de hoog te." Of Pettersson zich binnenkort nog per soonlijk op de hoogte gaat stellen van de gebeurtenissen in Amsterdam, kan hij nog niet zeggen. "Natuurlijk ga ik echt nog wel eens kijken bij Ajax, maar concrete plan nen heb ik momenteel niet. Daarvoor heb ik het nog te druk bij mijn eigen club. Maar als ik wil gaan kijken, is dat geen probleem. Er gaan elke dag vliegtuigen naar Amster dam. "En ik ben nog altijd welkom bij Ajax. Hoop ik!" Nou, dat is wel zeker. In ieder geval staan de harten van de supporters altijd open voor de Zweed. Want Stefan Pettersson blijft een echte Ajacied. Ook al is er in Zweden niemand die begrijpt wat dat pre cies betekent.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 51