Oei, Feyenoorder Henrik Larsson draagt slechts een haarband Met de supporters van Ajax zegt Silooy óók een goede band te hebben, al zegt hij lachend niet te weten "of zij dat ook met mij hebben". Hij bespeurt wel een verschil in benadering. "Vroeger vroeg men of men soms een handtekening mocht hebben. Te genwoordig steken ze zó een pen tegen je jas en duwen een stuk papier onder je neus. Als ik thuis kom, zit mijn jas geregeld onder de inkt. Dat is minder leuk." Maar fans: schrik niet. Soms draagt Silooy jassen die hij gekregen heeft. Tijdens het interview droeg de verdediger een bruine creatie, die door de langslopende pers chef David Endt geprezen werd. "Die heb ik gekregen", luidt het vlotte antwoord van Silooy. "Alles wat ik koop is lelijk en alles wat ik krijg is mooi." Het lijkt wel of Silooy hier ongewild een vergelijking trekt tussen het PSV-beleid (kopen) en de Ajax-manier (krijgen door zelf opleiden). In ieder geval maakt hij even later een doordachte vergelijking: die tussen de voetbalcultuur van Ajax en Matra Racing Paris. "Die twee zijn niet te vergelijken. Hier is iedereen scherp. In Parijs speelde ik bij Matra Racing Paris onder andere met Maxime Bossis. Die zei tijdens de voorbe reiding op het seizoen "ik ga aan mijn laat ste seizoen beginnen. Nog tien maanden en dan ben ik weg, dus wat zou ik me druk maken"? En met zo'n iemand I moet je prestaties halen Silooy gaat lachend verder. "Ik heb daar voor het eerst in mijn leven degradatievoetbal ge- speeld. Dat is ook wel eens B I grappig om mee te maken. B Hoe je dat speelt? je kijkt I - veel achterom: naar de L ploegen die onder je staan It op de ranglijst en naar de ballen die bij je in het doel vallen, ha ha! Maar dat soort voetbal moet m! ik natuurlijk niet te lang r M spelen. Vandaar dat ik terugkeerde bij Ajax. Het is toch mijn duppie; hier hoop ik mijn carrière af te sluiten." Dit lijkt een mooi einde voor het gesprek. Bovendien wil Silooy Bi naar huis. Als hij opstaat en Hit zijn jas aantrekt, zeg ik ÉBilMMr "wees zo meteen voorzich- tig met je jas buiten". Silooy R/lM lacht. En ik af en toe lag ik óók: in een deuk na een uur- tje babbelen met Sonny Silooy.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 13