LEVEN NA AJAX:NEE.' ajajufe DIEPTEPUNTEN? IS ER LEVEN NA AJAX? vak ingestuurd en dus moeten Ajax en haar supporters Vic Buckingham bedanken. Ja toch! Of moeten we Bobby bedanken dat hij die stap nam, of allebei? Even wist ik het niet meer. De getrainde ogen van Bobby brachten mij weer terug in de werkelijk heid. Sorry meneer Haarms, gaat u alstu blieft verder. „Ik ben met een heel klein clubje in Duivendrecht begonnen, ODA, dat heet nu CTO. Na ODA twee jaar bij Nautilus en daarna twee jaar Aalsmeer om het vak te leren. De vierde keer dat ik een gat in de lucht sprong was het telefoontje van Rinus Michels. Hij vroeg mij om bij de trainersstaf te komen, als parttimer. Dat is fantastisch als je zelf gevoetbald hebt bij Ajax, en je bent Ajacied in Hart en Nieren, dat je later nog eens terug komt als trainer. Dat gebeurt haast bijna nooit. Dat was de vierde keer dat ik heb staan juichen. 1967. Fantastisch was dat." Twee jaar later kwam het vijfde gat in de lucht; „Cor Brom ging weg en ik kreeg van Rinus Michels te horen dat ik in fulltime dienst kon komen bij Ajax. Eerst als tweede assistent en later als eer ste assistent. Elke dag waren we met Mi chels op het veld. Michels was mijn leer meester, daar heb ik fantastisch me ge werkt. Dan blijf je juichen en weetje niet wat er later komt. Je helpt mee met het ha len van de eerste Europa Cup in London en je haalt met Kovacs alles wat er te halen is. Dat was constant juichen en dat is het tot op heden aan toe gebleven." Nadat Bobby iets meer dan een uur aan het woord was geweest, wilde ik nog enkele brandende vroeg of ik weer terug wilde komen bij Ajax, hij had mij nodig. Fantastisch. Ajax is constant juichen." Eindelijk kon ik dan en kele van brandende vragen stellen. „Nee." „Nee." De moed zonk in mijn schoenen en de brandende vragen waren geblust. Gaat u astublieft verder meneer Haarms. „Soms vragen mensen wel eens, 'wie vond je nu beter, Keizer of Cruijff'. Ik zeg dan altijd, ieder is op zijn manier de bes te. Het lijkt wel of Ónze Lieve Heer dat heeft geregeld. Toevallig werd er op de Keizersgracht een jongetje geboren ge naamd Pietje Keizer, er was een jongetje in de Polanenstraat geboren die heette toevallig Sjaakie Swart en in Betondorp een zekere Johan Cruijff. Allemaal gebo ren in Amsterdam en allemaal gingen ze voetballen bij Ajax. Wat een mazzel. Daar heeft Onze Lieve Heer voor gezorgd. Toen had je een fantastisch elftal en nu heb je een fantastisch elftal. Dat is niet van de ene dag op de andere dag geko men en gekocht. Dat is vanaf de periode Michels zo geweest. Hij paste elke keer een nieuwe pion in elftal. Hij had een half jaar van tevoren al Horst Blankenburg ge haald omdat Vasco weg zou gaan. De strateeg, al weten en vooruit denken. En dat is nu bij Ajax precies hetzelfde. Ik weet nog goed wat Kovacs zei toen hij het elftal overnam van Rinus Michels. 'Ik heb van Michels een diamant gehad en ik moet proberen een briljant ervan te ma ken.' En dat heeft hij ook gedaan. Fantas tisch. Zo zie je Nico, ik juich al 24 jaar lang bij Ajax. Volgend jaar vier ik samen met mijn fanclub mijn 25ste jaar als train er bij Ajax. En na mijn jubileum hoop ik er nog vele jaren aan toe te voegen. Ik moet nog heel lang mee." En met Bobby samen hopen alle Ajax-harten op een zelfde lange vriendschap en carrière met en bij Ajax. Fantastisch die man. Een Opa met als kleinzonen, de Godenzonen van Ajax. Ik ben niet jaloers, maar denk steeds: waarom hij en niet ik. Misschien moet ik hogerop en die vraag aan Rinus Michels voorleggen. Bobby bestelt er één en ik twee, ik had het verdiend. Welke eer valt mij nu te beurt. Rinus Michels? Dat zou te mooi om waar te zijn. Dat zou fantastisch zijn. Nico Smith vragen kwijt. „Jouw vragen zijn niet interes sant en daar staat de supporter niet op te wachten, mijn verhaal en wat ik wil vertel len, dat is interessant en daar staan ze op te wachten. Dus jochie Smith, luisteren." En verder ging het verhaal. Fantastisch zo'n meester. „Er kwam een ander bestuur en een andere lijn en voor mij een klein dalle tje. Ik heb mij nooit negatief opgesteld, want Ajax is mijn club. En als men denkt dat Bobby Haarms daar niet meer in past, dan moet je het veld ruimen. Daarna weer terug naar Aalsmeer voor een jaar en toen twee jaar als assistenttrainer bij Volendam." Het zesde gat in de lucht werd aangereikt door Johan Cruijff. „Johan belde mij op en

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 53