HALL OF FAME BOBBY HAARMS: DE CONSTANTE. IS E AJAH.IFE indelijk is het dan weer zo ver. De oud helden zijn terug en mijn vakantie was er een van rust en warmte. Iets wat ik in jaren niet meer heb gekend, plenty Nederlandse zon en rust. Rust die als een stilte-deken alle besonje uit mijn geest wegrukte. Heerlijk. De Hall-of-Fame kriebels kwamen stil aan weer naar de oppervlakte. Ik weet nog goed 1970 Ajax I, de insi ders weten dan dat ik het heb over honkbal. We werden getraind door de conditiemeester Bobby Haarms. Halvewege de training had ik maar één gedachte: 'De beul van Ajax' en hoe kom ik hier onderuit. Aan het einde van de training had ik hele maal geen gedachte meer. De geest en het lichaam waren op. Uitgeput en misschien wel voor het leven ver woest. Vier uur later voelde ik mij wonder boven wonder goed en was hem toch eigenlijk een klein beetje bedankbaar. Twee dagen later voel de ik mij de 'Beer van de Meer', op honkbalgebied wel te verstaan. Toch een meester die kanjer, Bobby Haarms, de eerste levende legende uit de reeks Ajax und weiter nix. MOOIE MOMENTEN? - De trainer ontspant „Ik heb, vanaf 1947 tot aan nu, diverse ke ren in mijn leven gejuicht. Ik mocht op mijn twaalfde jaar pas lid worden van Ajax, dat was in die tijd zo. Er waren toen nog geen pupillen, maar wel hetzelfde procédé als nu, drie proefwedstrijden en dan is het aan genomen worden of niet. Ook toen was er een strenge selectie. Ik heb de drie wed strijden gespeeld en werd aangenomen. Dat was de eerste keer dat ik heb gejuicht. Ik sprong een gat in de lucht. Dan heb je de periode van de topjeugd tot en met de A- junioren en daarna naar de senioren. Ik heb twee wedstrijdjes in het tweede gespeeld en mocht op 2 augustus 1952 debuteren in het eerste elftal. Dat was de tweede keer dat ik een gat in de lucht sprong. Dan komt er de tijd dat ik een contract kreeg, met als beloning Fl. 25,00 per overwinning. De mi litaire dienst was een spelbreker, ik mocht maar één keer in de twee weken spelen en trainen was er helemaal niet bij. Ajax had in die tijd weinig aan mij en dat koste uitein delijk mijn contract." Maar niet getreurd het derde gat in de lucht was in aantocht. Bobby Haarms' pretogen glommen op en de draad van dit verhaal werd weer opge pakt. „Ik weet het nog goed" sprak hij ver der. „We speelden de derde ronde tegen Vasas Budapest en een paar dagen daarna, precies voor de kerst kreeg ik mijn con tract weer terug. Dat was de derde keer dat ik gejuicht heb. Daarna kwam een mooie tijd. Spelen bij Ajax is een feest." Maar ook aan een feest komt een einde. In I960 liep Bobby's voetbal carrière af. „Ik had net twee knie operaties gehad, toen Vic Bucking ham zei: 'Ik zou maar een beetje voorzichtig zijn, een mens heeft maar vier menis cussen en bij jou zijn er al twee uit. Ik zou als ik jou was het trainers vak ingaan." Dus Bobby werd door Vic het trainers-

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 52