IN HOLLAND STAAT EEN HUIS AJAJtlFE Gemiddeld koopt een Nederlander twee a drie keer in zijn leven een huis. Zo'n grote aankoop doet men niet van de ene op de andere dag. Daar gaan allerlei onderhandelingen aan vooraf. De taxatie, de financiering en gesprekken met de verkoper. Het advies inwinnen van een eigen makelaar is doorgaans erg duur. Adviseurs Compagnie Nauta Polak heeft daarom een exclusieve, prachtige aanbieding voor alle leden van de Ajax Supportersvereniging en naaste familie die dit voetbalseizoen (tot I juli 1995) een huis gaan kopen. Nauta Polak geeft GRATIS advies en begeleidt de koper voor, tijdens en na de aankoop. "Als grote Ajax-fan ging ik als 14-jarig ven tje naar de grote Europa Cup finale Ajax- Panathinaikos in het Wembleystadion in Londen," vertelt directeur Eric Horssius nog steeds enthousiast. "Eenmaal aangeko men bij het stadion bleek mijn kaartje weg te zijn. Het huilen stond me nader dan het lachen. Tot er plotseling een man voor me stond die mij een kaartje aanbood voor de eretribune. Zijn naam was Henk Boelsma en hij zat in het onroerend goed. Het werd de wedstrijd van mijn leven. Dat was een Ajax-supporter die mij toen hielp, nu doe ik het net andersom." Volgens Eric Horssius is er een tekort aan talent in het onroerend goed. "Het vak van makelaar bestaat uit een aantal vaar digheden. Sommige kan je leren, maar je moet ook wat aan talent meebrengen. Wie weet loopt er onder de Ajax-suppor- ters veel talent rond. Het lijkt me geweldig om straks per regio twee agenten aan te stellen om dit vak uit te gaan voeren. Het enige wat ze mee moeten brengen is een gezond verstand." Nauta Polak opereert sinds 1990 door heel Nederland en is sinds kort gevestigd in "Olympic Plaza", symbolisch gelegen schuin tegenover het Olympisch Stadion. Ook lijkt het Eric Horssius leuk om een ex-Ajacied aan te stellen ais adviseur. "Wat is er nou leuker om Wim Kieft thuis op je bank aan te treffen?" Het begeleiden van aankopers vindt Hors sius erg belangrijk. "We ontnemen niemand het plezier van de huizenjacht. Maar als je eenmaal verliefd op een huis bent geworden, ben je snel ge neigd de fouten te verdoezelen. Daarom is het belangrijk dat er objectief over fouten geoordeeld kan worden. Nauta Polak doet dat. Gratis voor de leden van SVA. Natuurlijk is er een verschil tussen prijs en waarde. Elk huis is nou eenmaal uniek. Bij de waarde is er het gevoelsaspect. Die waarde moet goed getaxeerd worden. De prijsonderhandelingen beginnen vanaf de waarde. Maar we kunnen niet in z'n alge meenheid zeggen: we halen 10 a 20 van de prijs af." Een huis heeft naast vele kwaliteiten ook vaak minpunten. Zo kan het op verontrei nigde grond staan. Nauta Polak contro leert de koopovereenkomst. Bespreekt de plussen en de minnen en zorgt ervoor dat de minnen uit het contract gehaald worden. Er wordt getaxeerd en daarna komt men de juiste prijs overeen. Nauta Polak zorgt er bovendien voor dat het rondom.goed verzekerd is en dat de ko per zich het financieel kan veroorloven. "De problemen die na de aankoop van het huis uit de verkoopovereenkomst rij zen lossen we ook op", aldus Horssius. "Als mensen zich er niet aanhouden, wor den ze door ons op de vingers getikt. Af spraak is afspraak!" Dus bij Nauta Polak houdt het assiste ren bij de aankoop van een nieuwe woning niet op na de koop. "De nazorg is min stens zo belangrijk." Geïnteresseerden kunnen contact opne men met Nauta Polak B.V., postbus 75550, 1070 AN Amsterdam. Telefoon: 020-6761096. Vergeet niet het lidnummer te vermelden. Tekst: Bettina Jacobs

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 41