MENDEL WITZENHAUSEN: ZOVEEL MOGELIJK LEREN! ajajufe Voor de vaste be zoekers van de Ajax-jeugd en de keuzeheren uit Zeist is Mendel Witzenhausen (3- 1-1976) allang geen onbe kende kracht meer. Dit is nog wel het geval bij een groot deel van de andere bezoekers, zodat je langs de lijn regelmatig de vraag hoort: "Wie is die verdedi ger?" Voor Ajax-Life is dit een reden om nader ken nis te maken met een nieuwe 'rechtsbener' bin nen de selectie. been en mijn snelheid. Dat moet nog verbeteren." Wat verwacht je van de toekomst? "Een basisplaats hier bij Ajax en verder kijk ik voorlopig nog niet!" T. Barsen en D. Christiaanse Sinds wanneer voetbal je bij Ajax? "Ik heb tot mijn achtste bij AFC gevoetbald. Daarna ben ik naar Ajax gegaan. Ik ben dus nu bezig aan mijn tiende seizoen bij Ajax." Hoe ben je ontdekt? "Ik ben naar een instuif geweest. Daar kwam Tonnie Bruins Slot naar me toe met de vraag: "Jij bent de laatste man, hè?" Ik had geen idee wat dat was, want bij AFC speelden we nog niet op vas te posities, maar ik antwoordde volmondig ja!" Hoe is het om de hele jeugdopleiding te door lopen? "Dat is heel leuk en je leert in die tijd heel erg veel. Als je naar leef tijdsgenoten kijkt die bij andere clubs spelen, zie je dat je veel verder bent. Ik vond de jeugdopleiding niet zwaar en heb dan ook nooit het gevoel gehad dat ik afgevoerd kon worden. Achteraf bleek dat ik wel een tijdje een twijfelgeval ben geweest, want ik heb twee jaar in de D2 gestaan. Na die twee jaar ben ik gewoon steeds doorge stroomd naar het volgende elf tal." Wat voor invloed heeft het feit dat je bij Ajax speelt op het leven buiten het voetbal? "Het is best moeilijk, want je hebt bijna geen tijd voor sociale contacten buiten het voetbal en de school. Je hebt het veel te druk met de trainingen en de wedstrijden. Je gaat dan ook min der uit dan leeftijdsgenoten." Hoe is het om de stap van de jeugd naar de selectie te maken? "Verleden jaar heb ik natuurlijk al in het tweede elftal gevoetbald. Ik merkte toen al dat het een be hoorlijk grote stap is om van de jeugd naar de senioren te gaan. Die overgang is veel groter dan de stap tussen de verschillende jeugdelftailen. Dit is ook weer het geval met de stap van de B-selec tie naar de A-selectie. Ik merk dat het laatste tijd wel steeds be ter gaat en dat ik heel veel leer van de andere spelers." Wat zijn je verwachtingen van dit sezoen? "Binnenkort hoor ik van meneer Van Gaal of ik bij de A-selectie mee mag blijven trainen. Ik denk zelf wel dat ik mee mag blijven trainen met de A-selectie en dat ik bij het tweede elftal blijf voet ballen (op het moment van publi catie is een beslissing reeds ge nomen, red.). Ik hoop dit seizoen zoveel mogelijk te leren en ik wil mijn zwakke punten verbeteren." Wat zijn je sterke en zwak ke punten? "Ik heb een goed inzicht in het spel en een behoorlijke pass. Ik kan ook wel redelijk koppen. Mijn zwakke punten zijn mijn linker-

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 39