AJAH.IFE WK-SYNDROOM Kluivert tekende voor de subtiele voorzet. Na de voorsprong op Milan werden de mouwen nog hoger opgestroopt en sloeg jari Litmanen uiteindelijk door de hulp van secondant Overmars AC Milan knock-out (2-0). Ajax had verdiend gewonnen van het Eu ropese sterrenlegioen. De Ajacieden ge noten van de overwinning en lieten zich de glorie die het publiek hen toe zong welge vallen. Nadat de felicitaties in ontvangst waren genomen spoedde Edwin van der Sar zich naar Ruud Gullit, die voor en tij dens het duel op een zeer afzichtelijke wij ze door het merendeel van het publiek werd herinnerd aan zijn Oranje-desertie van afgelopen zomer. Na afloop keurde Van der Sar de fluitconcerten aan het adres van Gullit ten zeerste af. "De men sen zien Ruud alleen als een soort van landverrader, maar onderkennen niet zijn talloze verdiensten die hij heeft gehad voor Oranje." Op de vraag of hij de Ajax- winst had verwacht, schiet Van der Sar in de lach. "Natuurlijk niet, ik had niet ver wacht dat we tegen dit AC Milan met 2-0 zouden winnen. Ik geef een groot compli ment aan de verdedigers Frank de Boer en Michael Reiziger, die het spitsenduo Gullit en Savisevic geen enkele kans gaven om gevaarlijk te worden. Maar ondanks die vele blessures blijft Milan een fantastisch elftal", erkent Van der Sar. "Deze overwin ning is een hele goede stap in de richting van de volgende ronde." Edwin van der Sar vond ex-Milanista Frank Rijkaard de grote uitblinker. Hierna ver ontschuldigt Van der Sar zich: hij moet weg en kan geen verder commentaar ge ven. De reden: hij wil het keepersshirt van Milan-collega Sebastiano Rossi hebben. En weg is hij, om samen met zijn Ajax-maatjes op jacht te gaan naar de shirts van de be roemde tegenstander die door Ajax, on danks de aanhoudende regen, was afge droogd. Rossi was de eerste Milanees die zich aan de pers toonde. De rijzige gestalte gaf schoorvoetend toe dat Ajax verdiend had gewonnen. "Het is jammer dat het zo ge lopen is, maar Ajax had het betere van het spel", verzuchtte hij. "Wij hebben niet in onze sterkste opstelling kunnen spelen en daarbij komt nog dat veel spelers aan een WK-syndroom leiden", klonk het plicht matig. En toen was daar de ware uitblinker van deze voetbalnocturne in Amsterdam: de 21-jarige Edgar Davids. In eerdere Europa cupduels baarde hij opzien door snel in de wedstrijd te scoren, nu was hij de grote animator van een gretig Ajax. Terecht kreeg Edgar Davids een publiekswissel van zijn trainer, die na afloop in het gezelschap van de internationale pers Davids de he mel in prees. Davids liet weten dat hij best tevreden over zijn spel was en dat hij een te gekke avond had gehad. Davids: "Ik ver heug me nu al op de return in het roem ruchte San Siro stadion in Milaan. Het elf tal moet daar echt bewijzen dat het bij de Europese top hoort." Op woensdagavond 23 november weten we meer.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 31