MILAN AFDROOGDE NATTE OMSTANDIGHEDEN INSPIRATIE VOOR GRETIGE LANDSKAMPIOEN AJAJ1IFE LAGO MAGGIORE tekst: PETER WEMELINK Daags na de EC-loting op woensdag 20 juli verklaarde AC Milan-trainer Fabio Capello niet bang te zijn voor het jonge Ajax. Hij meende dat het gevaar uit vooral Oosten rijk (Austria Salzburg) zou komen. Na in de eerste wedstrijd in de Champions Lea gue tegen Ajax echter flinke averij te heb ben opgelopen, moest Capello in de nabe schouwing een flinke greep uit de smoe- zentrommel ne men. Daar zaten onder andere slechte weersom standigheden, WK-dips bij spe lers en het ver schil in voorberei ding tussen Ajax en zijn ploeg in. Hij vergat te zeg gen dat Ajax schit terend had ge speeld en ver diend de twee punten opstreek. En niet alleen de wedstrijd verliep perfect voor Ajax, de voorbereiding was dat ook. Doelman Edwin van der Sar denkt met genoegen te rug aan de leerza me dagen in Eg- mond aan Zee, waar de gebreken van de tegenstan der uitvoerig wer den aangestipt fe door Van Gaal en g diens spionnen Van der Lem en g Pronk. Die man- o kementen waren 0 vrij simpel aan te o geven: AC Milan zou de belangrijke pionnen Desailly, Cos- tacurta en Tassotti missen door blessures en schorsingen. "De trainingen in Egmond waren niet af mattend", vertelt de 23-jarige Van der Sar. "De eerste dag brachten we rustend, etend en slapend door. Op de tweede dag staat doorgaans een training op het strand op het programma. Maar omdat het zee water te hoog stond, werd er een strand wandeling gemaakt. Na de promenade aan de Noordzee rustten wij uit en was er de technische bespreking. Óm kwart voor vier reisden we af naar het terrein van voetbalvereninging Egmond, waar we vooral trainden op een snelle balcirculatie en combinatiespelletjes. En nogmaals werd het belang ingezien van het feit dat de vleugelspelers George en Overmars snel zouden moeten worden aangespeeld. Mi lan is, net als de meeste Italiaanse clubs, kwetsbaar over de vleugels." Op woensdagavond 14 september was het zover. Het had de hele dag geregend, maar de grasmat in het Olympisch Stadion had zich redelijk goed gehouden. Wel was één speelhelft duidelijk beter bespeelbaar dan de andere. Een paar minuten voor half ne gen sopten beide elftallen op de Olympi sche waterdelta naar hun eigen speelhelft. De Italianen waanden zich aan de boorden van het eigen Lago Maggiore en leken klaar voor het waagstuk tegen dat onervaren Ajax. Omdat Ajax altijd, waar mogelijk, eerst 'die' kant op speelt, voetbalde de thuisclub de eerste helft vooral op het slechtste gedeelte van de grasmat. Het kwam het spektakel niet ten goede. Na bijna 45 minu ten weinig op windend voet bal, waarin Ajax wel do mineerde, maar slagvaar digheid en raf finement ont beerde, leek een 0-0 rust stand onont koombaar. Totdat pitbull Edgar Davids zich handig door de Mila nese afweer werkte. Het daarop volgen de schot schoot door een dikke plas bij het doel van Sebastiano Rossi door te gen een recla mebord naast de goal, waar door de stand dubbelblank bleef. In de rust had Van Gaal de spelers over goten met woorden van lof en stelde hij zijn elftal gerust door te stellen dat het "nog wel de kans zou krijgen om te sco ren". De spelers dienden vooral rustig te blijven spelen en achterin de nul vast te houden. In de tweede helft voelden de spelers van Ajax het Olympisch Stadion opveren, nadat Ronald de Boer Amster dam van de zenuwen verloste door in de 51 -ste minuut Ajax naar I -0 te schieten. De Boer's opvolger in de spits Patrick

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 29