aja*ife GEMAKZUCHTIG FOTO: LOUIS V.D. VUURST derde en de vierde man en Kan heel goed koppen." Bondscoach Dick Advocaat: "Hij heeft heel veel mogelijkhe den, maar je moet ook karak ter en mentaliteit tonen. Ik blijf op de trainingen scherp op hem. Dat heeft hij nodig, want als je dergelijke kwaliteiten hebt moet het er tijdens wed strijden uitkomen. Wat dat be treft zit hij bij Ajax onder Louis van Gaal in een goede leer school." De wijze raad is aan Patrick zeker besteed. "Dit is een leerjaar. Ik zal vreselijk hard werken om te slagen in het topvoetbal. Nee, aan carrière planning doe ik niet. Het is mijn streven om mijn basis plaats in het eerste van Ajax te behouden. Ik denk één wedstrijd vooruit, dat duel moet iedere keer weer goed zijn." in onder de zeventien en 21 maal in het UEFA-team. In het huidige UEFA-team - dat deze zomer in Spanje tijdens het EK op de vierde plaats eindigde en zich daarmee plaatste voor het WK voor junioren in 1995 in Nigeria - is hij één van de gang makers. De spits bezorgde de verdedigers van de gevestigde voetballanden handen vol werk. Daarmee toonde hij aan dat het rijpingsproces zich snel voltrekt. Want tijdens het EK 1993 in Engeland was Patrick Kluivert nog niet opgewassen tegen het geweld van de gelou terde verdedigers uit Spanje, Frankrijk en Engeland. In Spanje was er veel meer lof voor de UEFA's, waarin naast Kluivert ook de Ajacieden Clarence Seedorf, Nordin Wooter, Dan ny Landzaat en Mendel Witzen- hausen optraden. Ik speel graag in het UthA- team. Het is toch iedere keer weer een eer om uitgenodigd te worden. Vooral de sfeer en de spanning tijdens zo'n toer nooi spreekt me aan", vertelt de jeugd-international. Bonds coach Dick Advocaat die na het 'grote' WK in de VS ook de junioren in Spanje onder zijn hoede nam, was eveneens tevreden over de prestaties van het team en van de Ajax- spits. Het zijn overigens niet alleen de supporters die Patrick een gouden toekomst voorspellen. Ook de deskundigen, de coach es onder wie het talent speelt of gespeeld heeft, lieten zich in diverse perspublicaties positief over hem uit. Maar ze heffen wel degelijk het waarschu wende vingertje: Kluivert mag niet denken dat hij er al is. Hij moet nog veel leren en hard werken. Scout Ton Pronk: "Voetballend kan hij al heel veel, hij zal echter moeten leren omgaan met weerstand op een steeds hoger niveau. Je mag nog niet te veel verwacht- en, daarvoor is de weerstand nog te min geweest. In het verleden kwam hij weieens te gemakzuchtig over, dat moet eruit." Trainer Louis van Gaal houdt zich tegen zijn natuur in op de vlakte: "Ik wil er niet te veel over zeggen, omdat dat een onnodige druk op hem legt. Zijn mogelijkheden zijn ge noegzaam bekend. Hij kan zeer sterk in de kleine ruimte spe len. Niet op de eerste meters, maar als hij eenmaal op gang is, is hij nog snel ook. Hij neemt de bal goed aan, hij ziet de

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 13