aja*|FE AVONDCURSUS hij zich binnen de lijnen wel eens te vaak afreageerde op de scheidsrechter of medespelers. Nu in het eerste is dat 'grote bekkie' dicht. Per slot van rekening hoefje het niet in je hoofd te halen om een grote mond op te zetten tegen rou tiniers als Rijkaard, Litmanen en Blind. Overigens is de moeder van Patrick Kluivert net zo popu lair bij Ajax. 'De pan van Klui vert' is immers een fenomeen. Want al jaren geeft Patricks moeder van tijd tot tijd een pan vol Surinaamse lekkernijen mee naar het stadion. Na de training laten de teamgenoten zich de hapjes goed smaken. "Ja, mijn familie is erg belang rijk voor me," vertelt de nieuweling in het keurkorps van Van Gaal. "Ze steunen me door dik en dun. Zonder hun zou ik niet zo ver gekomen zijn." Alleen zijn schooloplei ding is er bij al die passie voor het voetbal bij ingeschoten. Patrick maakte de LDS niet af, maar hoopt binnenkort mid dels een avondcursus de laat ste benodigde punten te halen die recht op het diploma geven. Natuurlijk is er ook nog een leven na het voetballen. Op de vraag wat zijn hobby's zijn, antwoordt de Ajacied: "Voet ballen." Maar er is gelukkig meer, hoewel het bij sport blijft. Patrick slaat graag een balletje op de tennisbaan. Daarnaast gooit hij geregeld een hengeltje uit in de sloot achter zijn woonhuis. "Vissen vind ik gewoon leuk. Boven dien is het rustgevend. In stilte turen naar dat dobbertje." Behalve zijn jarenlange ervaring in de Ajax-jeugd, heeft Patrick Kluivert al een behoorlijke staat van dienst in de vertegen woordigende elftallen. Uiter aard heeft hij vanwege zijn jonge leeftijd nog geen A-inter land gespeeld. Maar als s jeugdspeler mocht hij al 36 maal het felbegeerde Oranje- q shirt over zijn schouders trekken: twee keer in Oranje 9 onder de vijftien jaar, tien maal in onder de zestien, drie keer

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 11