ajajiife m INTERNATIONALS kwartfinale. Ik heb Hagi daarvoor fan tastisch zien voetballen en juist in die wedstrijd verviel hij weer in zijn oude fout. Zeuren en veel liggen. Dat zie je vaak met die egocentrische voetbal lers. Dat bevestigt ook gewoon mijn opvatting over spelers als Hagi en Ro- mario. Ze kunnen fantastisch voetbal len, maar zij zoeken het moment uit dat ze willen voetballen. Ik heb Ro- mario dingen zien doen die hij nog nooit heeft gedaan. Pressie bij balver lies bijvoorbeeld, nog nooit gezien. Je ziet dan wat nationalistische gevoe lens teweeg kunnen brengen, maar ja, nu moet hij weer naar zijn club. Het hoogtepunt was de wedstrijd Roemenië - Argentinië. Daar zat enorm veel voetbalvermogen in. Heel veel agres sie en beleving, bij spelers als Batistuta, Ortega, Redondo en noem maar op. Dat is me trouwens wel opgevallen. Ik heb in Amerika heel veel gezonde beleving en sportieve agressie gezien. Ondanks de moeilijke omstandigheden. Dat is mis schien voor mij wel het meest positieve." Voorafgaande aan de WK achtte Louis van Gaal het niet uitgesloten dat Ajax bij een uitzonderlijke prestatie van Oranje enkele spelers snel kwijt zou raken. Die vrees lijkt niet meer aanwezig. Op Peter van Vossen na hebben de Ajacieden niet bijzonder opvallend gepresteerd. „Dan ny Blind heeft natuurlijk helemaal niet gespeeld, maar Frank Rijkaard en Frank de Boer hebben niet goed gepresteerd. Ik denk dat zij veel problemen met de warmte hebben gehad. Mare Overmars en Ronald de Boer hebben gewoon re delijk gepresteerd, maar voor Peter van Vossen was het een fantastisch toer nooi. Die jongen heeft een bijzonder vervelend seizoen achter de rug en speelt vervolgens dan zo'n toernooi. Vind ik leuk voor hem. De meesten genieten nu nog van hun vakantie, vandaar dat er tijdens de eerste trainingen nog maar zo weinig jon gens aanwezig waren. Ik vind de ar- beid-rust verhouding heel belang rijk." Slechts twaalf A-selectiespelers werk ten zich tijdens de eerste training die 18de juli in het zweet. De tijdens het WK actieve internationals genoten die dag nog van de zon in binnen- of bui tenland en de Ajax-uitverkorenen voor het UEFA-elftal pakten die dag de koffers al voor het EK in Spanje. De landskampioen begon de voorbe reiding op het seizoen '94-'95 dus met een minimale selectie. Eerst noemt Louis van Gaal dat nog een voordeel („het is gemakkelijk coachen zo, geen emotionele problemen met ontevre den spelers"), later laat hij het cynisme va ren. „Door de afwezigheid van zoveel voetballers waren we gedwongen jongens, die we dit seizoen aan andere clubs uitle nen, tot de terugkeer van de internatio nals op I augustus te behouden. Dat gold voor Ignacio Tuhuteru (RBC), Olaf Linden- berg (AZ) en Marco Ooijer, terwijl Clyde Wijnhart bij de A-selectie werd gevoegd." Tot overmaat van ramp verdween enkele

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 8