AJAXLIFE e bank ABN AMRO A Competitie-en Europacupprogramma Ajax 1994: Stadion (215 gulden). Zoals gezegd zit bij al deze nieuwe prijzen de vijftien gulden (verplichte) aangetekende verzendings-en administratiekosten inbegrepen. De prijzen zijn dus verhoogd. Betekent dit dat de service aan het publiek ook beter wordt? Oldenhof: "Die blijft even slecht. Met dit verouderde stadion kan dat niet anders." Het genot moet dus maar van de spelers komen. Verreweg de meeste spelers van de selectie waren actief op het WK in Amerika. En met onder andere Clarence Seedorf en Patrick Kluivert had Ajax ook nog vertegenwoordigers op het EK voor spelers tot achttien jaar in Spanje. Het zal kortom nog een hele klus worden om de spelers gemotiveerd genoeg te krij gen voor een wedstrijd tegen pakweg RKC, toevallig ook nog de eerste tegen stander van Ajax in de competitie. Of is dit een negatieve kijk op de beleving van de vedetten van de landskampioen? Een blik in de geschiedenisboeken zegt dat over het algemeen Ajacieden de weelde van een succes wel kunnen dragen. Na het WK 1974 in West-Duitsland open de Ajax de vaderlandse competitie sterk. De WK-gangers Wim Suurbier, Arie Haan, johnny Rep en Ruud Krol waren onder deel van een team dat maar liefst de eer ste zeven competitiewedstrijden op rij won. Na 1978 gebeurde precies hetzelfde, waarbij wel moet worden aangetekend dat het Ajax-gehalte van dat Nederlands elftal j. Bakker van een beschamend laag niveau was. Slechts Ruud Krol mocht alle wedstrijden opdraven, terwijl Piet Schrijvers, halverwe ge het toernooi in de basis gekomen, in zijn derde potje tegen Italië door de PSV- er E.B. uit het veld getrapt werd. E.B. ont nam De Beer van de Meer daardoor de fi nale. (E.B. stond en staat voor Ernie Brandts). Minder verging het Ajax na het gewonnen EK van 1988. Van de eerste zeven wed strijden werden er vier verloren en één gelijkgespeeld, waardoor de ploeg van on der andere Arnold Muhren, John van 't Schip, Jan Wouters en John Bosman op de dertiende plaats belandde. Na het ontslag en opstappen van trainer Linder en het bestuur Harmsen herstelde Ajax zich trouwens wonderbaarlijk snel. Na de laatste twee toernooien (WK 1990 en EK 1992) startte Ajax weer fris de competitie met weinig verliespunten, waaronder bovendien een, bijna gebruike lijke, onverdiende nederlaag tegen PSV. We kunnen dus met vertrouwen de com petitiestart tegemoet zien. Kampioen is Ajax al zo vaak geworden, dat de druk van het landskampioen zijn ongetwijfeld als een verfrissende tinteling door de Ajax-lij- ven zal stromen. En de Champions League zal daarbij ook nog ongekende tintelingen, jeuk en honger naar de bal opleveren. Zoals het in Nederland hoort is het com petitie-programma overigens nu al chao tisch. Op de tweede competitiedag (31 au gustus) stond PSV-Ajax gepland. Deze is op voorhand verschoven naar 23 oktober. En wanneer Feyenoord weer het gras van het Olympisch Stadion komt losbeuken is al helemaal niet bekend. Vanwege de vro me kerstgedachte is Ajax-Feyenoord van 18 december tot nader datum uitgesteld. Tijdens de eerste thuisbeurtjes moeten we het daarom doen met RKC, Vitesse, en Dordrecht '90. Maar op 14 september wacht al de eerste Europacup I-wedstrijd. Het wordt een mooi seizoen. 28 augustus Ajax-RKC 11 september 14 september Ajax- AC Milan 17 september 21 september Roda JC-Ajax 24 september 28 september Europacup 1 2 oktober 16 oktober Ajax-Go Ahead 19 oktober 23 oktober PSV-Ajax 26 oktober 30 oktober NEC-Ajax 2 november 6 november Willem ll-Ajax 9 november 20 november FC Utrecht-Ajax 23 november 27 november Ajax-MVV 4 december 7 december Europacup 1 uitgesteld Ajax-Vitesse NAC-Ajax Ajax-Dordrecht '90 Sparta-Ajax Europacup I Ajax-Heerenveen Europacup I Ajax-FC Groningen Europacup I Volendam-Ajax Ajax-Feyenoord

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 27