AJA)UFE experimenteert Bakker en zijn staf met een nieuw soort ontvangstkamer voor de goaltjes. Bakker: "Ik heb een tijdje terug van een sponsor een ander soort doelnet gekregen: een kooinet. Dat is een vierkant net, zoals dat ook op het WK te zien was. Dan krijg je diepere doelen. Maar ik weet nog niet of het achter het doel past. Er staat vrij dicht een hek achter. Maar als het past, speelt Ajax komend seizoen met diepere doelen." Laten we hopen dat het lukt: in een dieper doel kunnen nog meer doelpunten. Om al dat fraais geregeld te kunnen zien, moeten de liefhebbers dit seizoen wel die per in de buidel tasten. Ajax verhoogde de prijzen van de meeste seizoenskaarten aanzienlijk. Gevraagd naar de reden van deze verhoging is financieel directeur Maarten Oldenhof duidelijk. "Er bestond bij Ajax geen verband tussen de prijs van een los kaartje en de prijs van een sei zoenskaart. Voor dure, gereserveerde plaatsen moest men zestien keer naar een wedstrijd gaan om de seizoenskaart eruit te halen, voor andere plaatsen was dat bij voorbeeld maar negen keer. Vanaf dit sei zoen bestaat er één duidelijk verband. Men moet nu ongeveer twaalfeneenhalf keer gaan (ik ben benieuwd naar die halve keer, MVH) om voordelig uit te zijn. Daar toe moesten de prijzen van de meeste sei zoenskaarten verhoogd worden. Maar daar komt wel bij dat in die nieuwe prijs de vijftien gulden porto-en administratie kosten zit voor versturing en verwerking van de kaarten. Vroeger moest dat boven op de prijs van een seizoenskaart betaald worden." Er is nog een andere reden voor de prijs opdrijving. Oldenhof: "Over twee jaar gaan we naar een nieuw stadion. Daar zijn alleen maar gereserveerde zitplaatsen. Omdat we niet dan opeens de prijzen fors willen verhogen, gaan we in deze twee jaar langzaam naar een iets duurdere prijs toe werken. Maar je hoeft niet bang te zijn: Ajax wordt heus geen dure club. Het moet voor iedereen te betalen zijn. En als ik Ajax vergelijk met bijvoorbeeld Feyenoord en PSV zijn we ook geen dure club. Daar moet men meer betalen." Ajax verwacht ook dit jaar weer zo'n 18.000 seizoenskaarten kwijt te raken, waardoor er slechts een zeer beperkt aan tal kaarten in de losse verkoop komt. De prijsverhogingen zijn soms fors. De hoek- vakken A, D, J en N gaan maar liefst 75 gulden omhoog (van 240 naar 315 gulden), de staanplaatsen en de gezinstribune tot en met veertien jaar 45 gulden (respectie velijk van 145 naar 190 en van 120 naar 165). De duurdere plaatsen stijgen minder in prijs of gaan zelfs iets omlaag (ongenum merde plaatsen op de vakken B en C van 460 naar 455 en op K en L van 420 naar 415). Nieuw is een gecombineerde sei zoenskaart voor een staanplaats in de Meer en een zitplaats in het Olympisch

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 25