ATS MOET JE ZELF AFDWINGEN Welke wedstrijd zou je nog een keer over willen spelen? "NEC. De halve finale in het bekertoer nooi had voor ons een beter lot verdiend. We waren uitgeschakeld door Parma, we wilden die wedstrijd zo vlug mogelijk ver geten en de dubbel pakken (Landskampi oenschap en KNVB-beker). We waren op dat moment niet in vorm, Ronald de Boer en Jari Litmanen waren geblesseerd en Fi- nidi zat met zijn nationale team in Afrika. Dat zijn toch omstandigheden die je op breken in zo'n belangrijke wedstrijd." Heb je buiten het voetbal nog andere sporten die je beoefent of volgt? "Ik mag graag een balletje slaan in de zo mer na de training en de huiselijke ver plichtingen. Alleen als het goed en lekker weer is, anders zie je mij niet op de baan verschijnen. Op televisie probeer ik het tennis ook zoveel mogelijk te volgen, om dat het steeds beter gaat met het Neder landse proftennis. Het is jammer dat Ne derland het in de Daviscup moest afleggen tegen de Verenigde Staten. Maar Pete Sampras en Jim Courier zijn dan wel de echte kanjers in de tenniswereld. Vroeger heb ik ook wat aan wielrennen gedaan, maar dat is niet echt noemenswaardig." Hoe is je voorbereiding vlak voor het begin van een beladen wedstrijd en heb je nog vaste rituelen? Wat zijn je verwachtingen van Ajax in de Champions League? "Ik ben eerlijk gezegd nog helemaal niet bezig met de Champions League. Ik hoop natuurlijk dat we zo ver mogelijk komen en ik hoop dat we aansprekende tegen standers zullen loten. Ik zie wel waar het schip strandt." Hoe loopt jouw handel in petjes en T-shirts? "De vraag naar Ajax-petjes is na de over winning op Heerenveen enorm toegeno men. ledereen wil zo'n petje hebben. De petjes zijn overigens bijna hetzelfde geble ven, maar nu met een gewijzigde tekst voorzien van 'Ajax Kampioen'. Daarente gen zijn we met de productie van de T- shirts gestopt, omdat de verkoop van die dingen het afgelopen seizoen behoorlijk tegenviel." Ajax is werelds beste club omdat "Wij ten eerste goed en verzorgd voetbal spelen. De tweede reden is dat wij altijd voor een fantastisch publiek en in een vol stadion kunnen spelen. Ajax is de beste club omdat, de sfeer in de spelersgroep heel erg goed is, en dat vind ik nog wel het voornaamste." Peter Wemelink "Pfff. Het is allemaal zo normaal geworden in de loop der jaren. Ik heb eigenlijk geen vaste rituelen. De gezamelijke training is in 1985 doorjohan Cruyff geïntroduceerd voor de wedstrijd, tegen ik meen Bayern Leverkusen. Johan wees mij aan als leider voor de warming up. Ja, dat is vanzelf zo gegaan. De warming up bestaat uit: rek ken, armzwaaien, skipping, drie sprintjes afleggen en weer rekken. Voor die tijd word ik gezwachteld en lees ik altijd het programmaboekje even vlug door." Dus toch een vast ritueel. "Ja, eigenlijk wel." Ben je een echte huisman en wat is je perfecte avondje uit? "Ik ben heel veel thuis en help Simone dan met de huiselijke karweitjes. Ik help haar dan met eten koken, afwassen en de puin hoop van de kinderen (zoontje van vier en dochtertje van twee) opruimen. Mijn idea le avondje uit is met een stuk of zes vrien den één keer in de zoveel tijd uit eten te gaan en daarna stappen in Amsterdam."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 15