EEN BASISPLAAT AJA>q.lFE De kiksen zijn na de eerste training van het nieuwe seizoen op maandag 18 juli weer zorgvuldig ingeregen en beproefd op een vreedzaam gras veldje in het Amsterdamse Bos. "Ik heb weer lekker getraind en heb weer zin in het nieuwe seizoen", zegt Sonny Silooy voldaan nadat hij de nodige voedingsstoffen veror berd heeft. De noeste verdediger vertelt in dit door de hulp van supporters gerealiseerde interview over: de voorbereiding, zijn han delscarrière en de concurrentie op de rechtsbackpositie. Hoe kijk je terug op het afgelopen seizoen? "Ik kan met een heel goed gevoel terugkij ken op het vorige seizoen, omdat ik als bankzitter ben begonnen en toch in de loop van het seizoen een basisplaats heb afgedwongen. In de eerste wedstrijd tegen RKC zat ik op de bank en mocht in de tweede helft invallen voor Michel. Dat gaf een raar gevoel. Maar ik mag helemaal niet klagen, want ik heb toch 33 wedstrijden gespeeld. Het vorige seizoen geeft mij ook een goed gevoel, omdat de verdediging van Ajax Asprilla in de wedstrijd tegen Parma onder controle wist te houden, waardoor hij niet tot scoren kwam. Dat geeft je mentaal een hele goede oppepper. En natuurlijk geeft het kampioenschap mij heel veel voldoening. Eindelijk de echte hoofdprijs pakken, waar het toch allemaal om draait." Naar verluid worden Reiziger en Wijnhard omgeschoold tot verdedi gers. Wat is jouw mening hierover? "De trainer heeft het hele seizoen al ge zocht naar ideale verdedigers en hij vond ze in Groningen. Clyde en Michael zijn be kend met het Ajax-systeem en weten pre cies wat ze te wachten staat. Natuurlijk is het niet leuk om concurrentie te krijgen, maar niemand bij Ajax is zeker van een ba sisplaats. Het geluk van een basisplaats moet je daarom zelf afdwingen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 14