ajaxlife SELECTIE EN NR. 6 terview nog niet tot een accoord gekomen. Op de 'markt' schijnt het bestuur in de clinch te moeten met veelvraat AC Milan. Mocht Ajax die strijd verliezen dan rest er altijd nog de sportieve confrontatie in het Olympisch Stadion op 14 september. Zoals iedereen weet heeft PSV Ronaldo ingelijfd. AC Milan en Ajax komen zonder verassingen op het veld (Red.). "Het hoog tepunt van het seizoen lijkt daarmee wel erg vroeg te vallen. Het wordt een ijkpunt voor Ajax met de absolute top van Euro pa. Hoe houdt de ploeg zich tegen vice- wereldkampioenen als Baresi, Maldini, Massaro, Albertini en natuurlijk onze eigen Ruud Gullit? Louis van Gaal zou geen Ajax-trainer zijn als hij er niet alle vertrou wen in heeft. „AC Milan is natuurlijk de grote favoriet in de poule. Maar wij heb ben tegen die ploeg wel degelijk kansen. Het is leuk om tegen de Europa Cup I- houder te voetballen. Dat geeft veel druk op iedereen en dat is uitstekend." de duels. Vorig jaar vond ik de ploegen in de Champions League ook niet zo aan sprekend. Dat is dit jaar trouwens wel het geval. Alle Europese ploegen met een gro te historie, met uitzondering natuurlijk van Real Madrid dat geen kampioen van Spanje werd, komen dit seizoen uit in het toernooi." Zoals het er nu naar uitziet, zal de selectie van de landskampioen de komende com petitie nauwelijks afwijken van die van het afgelopen seizoen. Ajax hield zich behoor lijk afzijdig van de transfermarkt. Waar bij voorbeeld PSV ongeveer een elftal aan spelers van de hand deed en kocht, hiel den de Amsterdammers zich gedeisd. Tot dusver vertrokken, zoals eerder opge merkt, Stanley Menzo in de richting van Eindhoven en Stefan Pettersson naar zijn vaderland. De opvolger van de in de Meer zo populaire Zweed zal uit eigen gelede ren komen. „Clarence Seedorf, Martijn Reuser, Kanu of Michael Reiziger die bij Groningen tot de beste speler werd uitge roepen", noemt Van Gaal als kandidaten voor de vacature voor nummer "6". „Als ze niet meer zo graag bij de club willen blijven, kunnen ze ook niet langer tot de grootste hoogte stijgen. Er zit dan een rem op en dan doen we moeite om een speler weg te brengen. Het is echter geen filantropische instelling." De trainer uit Avenhorn bouwt een voor behoud in zijn filosofie in. „We zouden graag een Braziliaan aantrekken. Hij kan een scorend vermogen aan de selectie toe voegen." Ajax had reeds enkele oriënteren de gesprekken met Ronaldo, een 17-jarige spits. Beide partijen waren tijdens het in-

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 11