AJAJIIFE FEEST verliezen. En daarom wil ik zeker zijn van alles wat ik doe. In plaats van zelf schieten uit een moeilijke hoek, want meestal kom ik toch van de rechterkant, zoek ik liever een medespeler die er beter voor staat. FOTO'S: LOUIS V.D. VUURST En deze", Finidi lacht breeduit en wijst op z'n linkerbeen, „is niet al te sterk. Met rechts kan ik veel beter de bal voorgeven, dan met dat andere been schieten." Het verklaart waarom Finidi toch topsco rer is bij Ajax. In assists. De Nigeriaan schiet opnieuw in de lach. „Yeah, yeah", schatert hij, om dan even na te denken. „Dat is toch net zo belangrijk als zelf sco ren. Waarom risico nemen als je ook voor zekerheid kunt kiezen Veel spelers ne men dat risico wel, maar dat interesseert me geen moer. En ik weet ook dat de mensen wel eens zeggen 'hij had zelf moe ten schieten'. Maar als Litmanen scoort uit mijn voorzet is dat goed voor hem, voor mij en voor het hele team. En het team, dat is toch waar het om gaat." Toch waren de gevolgen van die ene tref fer in Tunesië enorm. Een heel land stond op stelten. Tot diep in de nacht vierden de Nigerianen feest. Hun land ging naar Ame rika en zou daar aan de wereld laten zien dat ze kunnen voetballen. „Ze verwachten veel van ons", weet Finidi. Een extra druk? Finidi wil er niets van weten. „Tijdens de kwalificatiereeks, toen was er pas druk. We moesten en zouden ons plaatsen. Die druk is nu juist weggevallen." Nigeria kan daardoor straks redelijk onbe vangen aan het eindtoernooi beginnen. Een inschatting over de kansen van zijn ploeg kan Finidi niet maken. „Elke ploeg die zich kwalificeert voor het WK, kan wereldkampioen worden. Dus ook wij. En we zullen er zeker alles aan doen. Zoals ik eerder zei, de prestatie van Kameroen verbeteren, dat zou heel mooi zijn." En een finale Nederland - Nigeria „Ha, ha, ha, that is a pity for Holland. Jammer voor Nederland. Als wij tegenover ze staan in de finale, verslaan we Nederland. Echt waar."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 9