COLUMN*VAN PRAAG AjA)UFE A| i |ij zijn Ajax, wij zijn de beste' heb ik ww me in een inter view in VI laten ontvallen. Die uit spraak heeft hier en daar nogal wat stof doen opwaaien en is soms voor arrogantie versleten. Het is maar hoe je het bekijken wilt. Ik bedoelde het namelijk als volgt: Wanneer men zich als doel stelt om op alle fronten een topvereni- ging te zijn, dan dien je de beste te zijn. Wij nemen geen genoegen met een 'slappe' I - 0 overwinning en we streven naar mooi, technisch voet bal, want wij zijn Ajax, wij zijn de beste. Wij willen geen gammel oud sta dion, maar hebben behoefte aan faciliteiten, want we zijn Ajax, wij zijn de beste. Wanneer we verliezen, dan gedra gen we ons sportief en gaan we met een slecht humeur, maar wel met opgeheven hoofd naar huis, want wij zijn Ajax, wij zijn de bes te. De Fa Plug sponsorde de verf en de VEN zorgde al die tijd voor de inwendige mens. Op 16 mei jl. hebben die 380 jongelui het stadion officieel aan de voltallige selectie, directie en bestuur overgedragen. Daarna werd gezamenlijk op het veld een broodje gegeten. Een Ajacied doet alles voor zijn club, dat blijkt maar weer. Helaas ontkwamen we er niet aan, om de prijs van enkele seizoenkaarten voor het komende seizoen te verhogen. Ajax is zeer behoudend wat dit betreft, maar er waren wat ongelijkheden, die wat meer in evenwicht gebracht moesten worden. U hoeft zich echter geen zorgen te maken, dat Ajax een dure club zal worden. Gedurende het jaar houd ik hier en daar nog al eens wat spreekbeurten en geef ik de aanwezigen een kijkje in de keuken van Ajax. Het komende seizoen breng ik ech ter liever bezoeken aan de diverse rayons van onze Supportersvereniging. Mocht U het op prijs stellen dat ik eens een clubavond van Uw rayon bezoek om vragen te beantwoorden of een praatje te houden, laat dit dan even aan het bestuur van de Supportersvereniging weten. Zij spelen het wel aan mij door. Ik zou het een leuke gelegenheid vinden om eens met U allen kennis te maken. Michael van Praag Zo zijn er nog wel meer voorbeelden te noemen. Ik hoop dat mijn bedoeling een beetje bij U overkomt. Het heeft niets met arrogantie, doch slechts met onze doelstellingen te maken. Hopelijk dringt dat ooit ook tot mannen als Willem van Hanegem en Lex Muller door. Stefan Pettersson heeft zijn laatste wed strijd inmiddels voor Ajax gespeeld. Ik vond zijn afscheid erg indrukwekkend en ik bedank alle supporters die hem dit grootse afscheid bereid hebben. Stefan is inderdaad een echte Ajacied geworden en daarom hoop ik, dat U ook hem naast Sjaak Swart als mister Ajax zult willen be schouwen. Hij was een echte ambassadeur voor onze club en een voorbeeld voor jong en oud. Stefan, het ga je goed en kom alsjeblieft nog eens langs als je in Nederland bent. Onze deur staat altijd voor Lena en jou open. Zoals U heeft kunnen zien is het Olym pisch stadion van binnen en buiten geheel geschilderd, staat ons beeldmerk op de wielerbaan en zijn er 2874 bankjes ver nieuwd. Dit alles is gedaan door leerlingen van technische scholen in Amsterdam. Alle maal fervente Ajax supporters, die onder leiding van ons Supportersproject een jaar lang aan het stadion hebben gewerkt.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 4