ARJAN INTERVIEWT AjA*|FE Met in zijn rugzak een flinke vragenlijst, een kadootje en wel acht T-shirts, vertrok Arjan Zijl om acht uur 's ochtends vanuit Zeeland naar Amsterdam. voor Ajax was in een thuiswed strijd tegen Heerenveen. Maar mijn mooiste doelpunt was tegen Den Haag; een vrije trap van wel 25 meter in de bovenhoek. Het absolute hoogtepunt was het win nen van de Uefa-cup." Echt tevreden was Michel niet over zijn spel. „Er valt nog veel te verbeteren, alles eigenlijk." Wat is je favoriete plaats in het elftal? „Het liefst speel ik in de verdedi ging, maar in ieder geval niet als linksbuiten. Daar heb ik ook de kwaliteiten niet voor. Op dit mo ment is Frank de Boer mijn groot ste concurrent." Arjan wou ook wel eens weten of Michel veel post kreeg. „Ik krijg regelmatig brieven. Vaak vraagt men om foto's en die stuur ik natuurlijk dan op." Kun jij dan nog wel rustig de stad in, vroeg Arjan bezorgd. Lachend antwoordde Michel, „ja hoor, het valt wel mee in Am sterdam." Wat vindt je van het nieuwe stadion? „Het wordt het mooiste stadion van Europa, maar toch is het jammer om uit de Meer weg te gaan. Hier heb je natuurlijk veel traditie." Tot slot vroeg Arjan of Michel zelf nog iets kwijt wou. Verbaasd reageerde Michel, „noueh nee." Arjan haalde het kadootje uit zijn rugzak. Enthousiast maakte Michel het open en bedankte Arjan voor de Zeeuwse lekkernij. Vervolgens mocht Michel nog op acht T-shirts zijn handtekening zetten. Arjan be dankte Michel voor het inter view en ging vol trots nog met hem op de foto. Hallo, jeugdleden van de supportersvereniging van Ajax. Allereerst. Te gek al die brieven en tekeningen! Maarwij kunnen nog veel meer post gebruiken. Alles is welkom. Vergeet niet: het is jullie jeugd- hoek! Heel vaak vroegen jullie tot welke leeftijd je kunt schrij ven. Nou, de jeugdhoek is voor iedereen tussen 0 en 17 jaar Jacqueline, Annerieke, Sabrina en Bram. Ons adres is: Supportervereniging Ajax T.a.v. De jeugdredactie Postbus 94082 1090 GB Amsterdam Om half twaalf ging hij, samen met de redactie, naar de pers kamer. In zijn volledige Ajax- tenue zat hij te wachten op 'zijn' speler. Om half één kwam helaas het bericht, dat Dan Pe tersen toch niet aanwezig kan zijn. Gelukkig was Michel Kreek wel aanwezig. Als een volleerd reporter stelde Arjan zijn vragenlijst bij en begon met het interview. Michel kreeg meteen een moeilijke vraag. Er is 'iets' bij Ajax. Wat is dat? Michel kon hierop geen duidelijk antwoord geven. "Ik speel al vanaf mijn achtste bij Ajax, dus ik kan het niet vergelijken met andere clubs. Ajax heeft natuurlijk wel een bepaalde uitstraling." Arjan ging verder met Michels loopbaan bij Ajax. „Mijn eerste doelpunt Arjan Zijl (12 jaar), Nieuw en Sint Joosland (Zeeland) ^HOEK

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 43