ajahLIFE LUCKY-AJAX? WERNER SCHAAPHOK ANNO 1994? VERSLAGGEVERS? met een zweefduik in. Op het moment dat Heracles middenuit wilden nemen, stond het publiek op en begon minuten lang te klappen. Toen kreeg ik het zo koud en poisdik kippevel op mijn armen. Dat was een heel ontroerend moment om nooit te vergeten. De oprichting van Lucky-Ajax was ook een mooi moment. Toen zag ik voor het eerst weer al die jongens waarmee ik heb gevoetbald. Die had ik in geen 20 of 25 jaar meer gezien." „Met Lucky-Ajax ben ik zeer blij. Als je weg gaat bij Ajax, dan is de deur dicht. Het is over. Ik werd uitgeleend aan Blauw-Wit en later verkocht aan Blauw-Wit. Dan krijg je een brief met de tekst 'contractueel is het over Een mooie gedachte, een héle mooie gedach te. Ik, Nico Smith, word geleid door de 'Hall of Fame'. Wie had dat ooit gedacht. Kom ik dan toch nog goed terecht? „Ik kan niet zeggen, omdat ik Werner Schaaphok ben en in Ajax heb gespeeld, dat het makkelijk ging. Ik heb mij gewoon net als iedereen moeten bewijzen. Soms heb je er profijt van. Maar het is niet zo, dat als ze Werner Schaaphok aan de tele foon hebben, dat ze dan zeggen 'ja, breng het maar'. Vroeger heb ik een sigaren winkel gehad. Iedere voetballer had een sigarenwinkel. Mijn sigarenwinkel is vroe ger van Co Prins geweest, daarna van kregen, zó verschrikkelijk. Tijdens een wedstrijd tegen DWS, was ik rechtshalf en Tonnie Pronk stopperspil. Tonnie moest Arie de Ouden afstoppen. Ik speelde een verschrikkelijk goede wed strijd en had Arie helemaal ingepakt. Na afloop van de wedstrijd complimenteerde Vic Buckingham mij met mijn spel. Hij zei 'Werner heel goed gespeeld en Arie de Ouden had je in je zak'. Maar Arie was eigenlijk Tonnie z'n man. Dan denk je toch de volgende dag, er zal wel wat leuks in de krant staan. Ik ga lezen en toen stond er 'Pronk uitblinker'. Dat is nog niet zo erg, als er dan in het verdere verslag je naam ook genoemd wordt, dat je ook wat leuks deed. Nou heb ik in de wedstrijd één keer finaal over de bal ge trapt. Overal zie je gewone letters in het en wil je nu even je jasje en je tas inleveren, groetjes'. Dat was het dan. En toen kwam Lucky-Ajax. Ik vind het zó verschrikkelijk leuk. We voetbalden wel met elkaar in Oud- Ajax, maar dat was niet zo georganiseerd als Lucky-Ajax. Wat ik al zei, met die oprichting heb ik zo genoten. Ja, dat moment is ook één van die mooie momenten uit mijn voetbalcar rière. Op dit moment ben ik penningmeester van Lucky-Ajax. Dus nu heb je drie bestuurs leden in de 'Hall of Fame' gehad." Even dacht ik, wat zit hij nou te zwetsen. Drie bestuurs leden van Lucky-Ajax? En toen brak ook de zon bij mij door. Ja, drie bestuursleden, Smith. Het lijkt toeval. Of word ik soms bewust door iets of iemand geleid? Door één van de Godenzonen die er niet meer zijn misschien? Piet Ouderland en toen kocht ik hem. Toen had je nog profijt van je naam en Ajax. Nu moet je er voor werken. Na tuurlijk heb je af en toe een binnenko- mertje door Ajax. Maar het komt niet vanzelf. Op dit moment heb ik samen met een vriend een handelmaatschappij. Handelmaatschappij AS. Wij verkopen kantoorapparatuur, zoals copieermachines, faxen, e.d. En dat gaat goed, zeer goed zelfs. Alleen is het hard werken. Dat heb je als je eigen baas bent." „Ben nooit zo met verslaggevers ge weest. Ik heb één keer een afknapper ge- artikel en één zwart stukje: 'Schaaphok trapt over bal heen'. Het was het Vrije Volk en Evert Grifhorst had het geschre ven. Toen had ik zoiets van, ik praat nooit weer met een verslaggever. Ik had er zo de kleren in. Ik krijg een compli ment van de trainer, dat doet hij bijna nooit, en van de pers krijg ik een trap." Dit was alweer mijn derde interview met een nostalgische Godenzoon. Ik vind dat ik het er met Glanz heb afgebracht. Wie zal de volgende zijn? Zeg iets, iets of ie mand, wie? Nico Smith

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 39