PETER VAN VOSSEN DOLGELUKKIG aja*ife IK HEB HET ONMOGELIJKE GEPRESTEERD van Vossen, maar de inleiding kwam toch van Overmars. Zijn demarrage verleidde de Engelse verdedigers tot een overtre ding. En Overmars had inmiddels al zoveel routine dat hij wachtte met vallen tot het juiste moment. Dat voorval tekent de ontwikkeling die de vleugelspits bij Ajax doormaakte. Voor 'miep-miep' is het dan ook niet de vraag of hij speelt in Amerika, maar wat hij met Oranje denkt te bereiken. „Die vraag is me de laatste tijd al vaker gesteld", lacht hij. Het antwoord is simpel. „Je werkt niet twee jaar voor een plaats in de eindronde om dan voor een derde of vierde plaats te gaan. Het draait allemaal om die ene prijs, die wereldtitel. Dat is het doel. Niets an ders." Mare realiseert zich dat hij bevoorrecht is al op zo'n jonge leeftijd een WK te mogen meemaken. „Het lijkt me echt fantastisch. Nu al is het een hoogtepunt in mijn loop baan. Een WK is voor voetballers toch het hoogst haalbare. Met 21 jaar komt dat hoogtepunt wel vroeg, da's waar. Eigenlijk heb je dan al heel snel een heel belangrijk doel bereikt. Maar eerlijk gezegd ben ik er liever nu al bij, dan misschien over vier jaar." Gilberto en Claudio Van Vossen was de sleutel. Hij brak het duel open en zorgde er mede voor dat 's avonds op het Leidseplein de kampioens- schaal aan de fans kon worden getoond. Niettemin was het nog maar de vraag of Peter van Vossen ook in Amerika de Oranje-fans in vervoering zou kunnen brengen. De Zeeuw was bij Ajax al geen vaste keuze en leek daarmee weinig aan spraak te kunnen maken op een plaats in het gezelschap van Advocaat. Maar de bondscoach was niet vergeten dat Van Vossen hem op beslissende momenten niet liet zakken. In de interlands tegen Po len, Turkije en Engeland had Peter toch een beslissend aandeel gehad. En dus liet de bonds- De joker in het gezelschap van Dick Advo caat is Peter van Vossen. Het afgelopen seizoen kwam hij niet verder dan een handvol optredens in de hoofdmacht van Ajax, maar steeds weer ging er een sidde ring door het stadion als hij zijn opwach ting maakte. Van Vossen kan immers als geen ander zorgen voor een beetje vuur in een wedstrijd. Hij toonde het nog in Ajax' kampioenswedstrijd. Ajax zat vast, de K wedstrijd zat op slot. coach op zijn beurt de spits niet zakken. Tot opluchting van Peter van Vossen zelf, die zich allerminst zeker voelde van een plaats. „Die selectie is echt iets fantastisch. Ongelooflijk. Ik ben dol gelukkig met deze uitver kiezing", reageerde Van Vossen opgetogen. Maar hij realiseerde zich ook dat het opnemen van zijn naam in de selectie van 22 opmerkelijk is. „Eigenlijk heb ik hiermee het onmoge lijke gepresteerd. Ik heb wei nig kunnen betekenen voor Ajax, en dat is een vervelende gedachte. Het is me zeker niet tegengevallen bij Ajax, al heb ik me wel moeten aanpassen aan het hoge niveau. Maar ik wist dat Ajax niet alleen met elf mooie voetballers kan spelen. Van Gaal heeft me ook voorge houden dat ik gewoon geen speci fieke Ajax-voetballer ben. 'En dat moet je ook niet worden', voegde hij daar aan toe." Gilberto en Calcio

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 27