RONALD DE 'KAATSER' BOER MARC OYERMARS JONGSTE ORANJEKLANT ajaklife 'ZAL IK ER BIJ ZIJN' 'NU AL EEN HOOGTEPUNT' het winnen van de UEFA-cup en de pas verworven landstitel en nu met deelname aan het WK maar niet lijkt te eindigen. „Overigens heb ik mij tot het moment dat we de landstitel in handen hadden nog to taal niet beziggehouden met het WK. Dat ging pas daarna spelen. Ik ben er ook best wel trots op dat ik daar mag spelen. Een WK meemaken is voor een voetballer na tuurlijk iets fantastisch. Het is de crème de la crème. Het is ook te hopen dat we daar goed presteren. Slechter dan in 1990 in Italië kan in feite niet. Toen was vooral de sfeer ver beneden peil. Er waren natuurlijk best wel allerlei oorzaken op te noemen, zoals de late trainerswisseling. Dat is nu allemaal wel wat anders en daarom ben ik er ook heilig van overtuigd dat het zeker geen domper zal worden." „We zullen de tegenstanders ook echt niet onderschatten, zeker de Afrikaanse niet. Hoewel je wel geneigd bent dat te doen als je de strijd om de Afrika-cup zag. Ik heb er maar weinig van gezien, maar wat ik zag was bedroevend. Daar moeten we ons echter niet door in de luren laten leggen. Het zijn allemaal atleten, sterk en handig aan de bal. Types als Finidi George dus." Over Amerika en de Amerikanen heeft hij een uitgesproken mening.„Het meest zie ik op tegen de warmte daar. Wij als noor derlingen zullen daar best moeite mee hebben. Verder is Amerika voor mij één hamburgercultuur met slecht geklede mensen. Ik ben één keer in Amerika ge weest. De mensen gaan daar zelfs met McDonalds tasjes naar hun werk. Aan de andere kant zijn de Amerikanen wel open en vriendelijk. Maar van voetbal hebben ze totaal geen verstand. De organisatie zal wel perfect zijn, want ook dat kunnen ze daar wel. Maar de sfeer zal van de suppor ters van de andere landen moeten komen. Zoals van onze eigen Oranje-aanhang. Ik hoop dat ze in grote getalen aanwezig zijn, want die steun kunnen we best gebrui ken." Frank de Boer schat de kansen van Oranje hoog in, maar houdt wel een slag om de arm. „Tijdens het EK in Zweden deden maar acht landen mee. In feite zat je daar al snel in de halve finale. Hier doen er 24 mee. Als je door de eerste ronde bent ge komen, ben je er nog lang niet. Ik hoop in ieder geval dat we de halve finale halen. Dat vind ik al een hele prestatie." Hans Henrotte 'Kaatser' Ronald de Boer genoot de voor keur van bondscoach Dick Advocaat boven erkende topscorers als Hans Gillhaus en John Bosman in de WK-selectie. Twee jaar geleden was hij in het anonieme Diekman- stadion nog ver weg van Ajax, laat staan is Oranje. Hij kwam echter sterker terug dan g ooit en sprong in de vacature, die Marco q van Basten, Wim Kieft en Peter van Vossen g om uiteenlopende redenen achterlieten. 2 Het boertje uit het Westfriese land staat o met nummer negen in de United States. 2 „Door het kampioenschap van Ajax ga je natuurlijk met een lekker gevoel naar het WK. Zo'n toernooi lijkt me ook echt iets fantastisch. Een paar jaar geleden redeneer de je nog van 'zal ik er bij zijn in 1994'. Nu is het bijna zover en dan is het een grandi oos gevoel. Dat is niet te beschrijven ge woon. Om als tweeling naar een dergelijk evenement te gaan, is natuurlijk het mooi ste wat je kan meemaken. Ik ben er ook erg trots op. Het Nederlands elftal is toch het hoogst haalbare en nu gaan we allebei. Vooral voor mijn vader en moeder vind ik onze uitverkiezing fantastisch." Gilberto Calcio Mare Overmars heeft nauwelijks in span ning hoeven zitten over een plaats in de uiteindelijke selectie van Dick Advocaat. Ajax' vleugelspits had zich de laatste maanden immers ontwikkeld tot een vaste keuze van de bondscoach. Dat proces kwam eigenlijk al vrij snel op gang na zijn overstap naar Ajax. Luttele maanden na zijn debuut in de Amsterdamse hoofd macht prijkte zijn portret al in de cata comben van De Meer, in de galerij van Ajacieden die debuteerden in het Neder lands elftal. En net als bij Ajax, kende Overmars ook in Oranje een fantastisch debuut. In de thuis wedstrijd tegen Turkije schoot hij de bal al s na vijf minuten achter de Turkse doelman 3 Hayrettin. Vanaf dat moment kon Over- q mars ook in de nationale ploeg niet meer g stuk. Hij zorgde nog voor vele belangrijke 2 momenten. Zoals op Wembley, ledereen o herinnert zich nog de strafschop van Peter 2

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 25