EERSTE OFFICIËLE KAMPIOENSFOTO EEN FEIT AJAHIFE De eerste officiële kam pioensfoto is een feit. Voor het eerst in haar geschiedenis heeft Ajax in een beperkte oplage van 3500 exem plaren een echte kampioensfoto uitgegeven. Een echte kleurenaf druk. Dat echte foto's gewild zijn bij de supporters weten we al jaren. Dat het echter zo storm zou lopen had niemand verwacht. Nu al kan gesproken worden van een gigantisch succes. Binnen 2 dagen I z> was meer dan de helft van de foto- g z lijsten verzekerd van een plaatsje 5 g aan de muur van Ajax-minnend O Nederland. Photo Sportivo, het bedrijf dat de kampioensfoto voor Ajax op de markt brengt is ver baasd over de vele reacties en bestellingenvan dames. De kampioensfoto is een gewild cadeau van vrouwlief voor manlief. Met vaderdag voor de deur (21 juni) een leuk cadeau. Onder de lezers van Ajax-Life verloten we 5 kampioenslijsten waaronder 1 met handtekeningen van de gehele selectie. Een kijkje achter de schermen leert ons dat er niet zomaar wat foto's van Ajax zijn uitgekozen. Uit de beste foto's van Louis van de Vuurst werd op de maandagoch tend na Ajax-Heerenveen 2 uur zorgvul dig gezocht naar de meest ideale foto die uiteindelijk door Ajax als de officiële kam pioensfoto zou worden bestempeld. Samen met het Ajax Magazine werd de hand gelegd op foto's die voor de rest van de Nederlandse pers niet beschikbaar waren. Unieke foto's die het Ajax jaar op een mooie manier moeten vastleggen. Gekozen werd voor een elftalfoto met de kampioenschaal waar iedereen in feest stemming op staat. Nou ja, iedereen: Frank Rijkaard was er tussenuit geknepen. De keuze van de 11 omringende foto's is is een verhaal apart. Vooraf werd een klei ne selectie gemaakt van de hoogtepun ten van het afgelopen seizoen. De wed strijd in en tegen Utrecht (0-5) met mis schien wel de mooiste van het afgelopen seizoen was er één van: vreugde na weer een goal. De trainer Louis van Gaal mocht natuurlijk niet ont breken. Speciaal voor de man die Ajax naar het kampioenschap dirigeerde werd zijn lievelingsfoto uitgekozen. Het fotomodel Edgar Davids is fotogeniek en voor menig fotograaf een lust voor de lens. De foto na zijn goal tegen Hajduk (6-0) zegt genoeg. Mr. Ajax Stefan Petersson. Een mooier afscheid had hij zich niet kunnen wensen. Een mooiere kampioensfoto op het Leidseplein ook niet. De keeper Edwin van der Sar mocht in plaats van de bal, de schaal in handen houden. Voor hem voor het eersten waarschijnlijk niet voor het laatst. Het legioen Niet te vergeten het trouwe legioen. Het mag best gezegd worden: het beste legioen van Nederland. Ajax heeft deze eerste kampioensfoto dan ook opgedra gen aan al haar trouwe fans. Góóóóóaaaaaaallllll! De bevrijdende goal tegen Heerenveen. Een moment om in te lijsten. De foto van Litmanen doet denken aan de gouden omhaal van Marco van Basten. De aanvoerder Een foto die exclusief voor het Ajax Magazine, Ajax Life en de kampioensfoto gebruikt mocht worden. In één woord: gigantisch. Het fantastische legioen, een sfeer om kippevel van te krijgen, feno menaal bengaals vuurwerk, de schaal en Danny Blind met volle teugen genie tend van de sfeer. Wat zal hij op dat moment gedacht moeten hebben: weet u het antwoord? Stuur dan een briefkaart naar Ajax Supportersvereniging, t.a.v. Kampioensfoto Ajax, postbus 94082, 1090 GB in Amsterdam. De meest origi nele inzender wint de door de gehele selectie gesigneerde lijst. 4 kampioens foto's t.w.v. 107,- zijn de 2e tot 5e prijs. Naast de kampioensfoto heeft Ajax speci aal voor dit kampioenschap 11 ansicht kaarten uitgegeven die bij de lijst worden gevoegd. Deze zijn jammer genoeg ner- 5 gens anders te krijgen. De kampioensfoto is overigens verkrijgbaar tot 31 julials z er dan nog lijsten verkrijgbaar zijn. m Op naar de Champions League!

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 15