AJAJIIFE lekker genoeg in mijn vel om die druk aan te kunnen. Bij FC Twente ben ik, door veel te spelen, als voetballer veel volwassener geworden." De Boer is overtuigd van zichzelf en niet snel uit zijn evenwicht te brengen. Dat hij een kleine drie jaar geleden naar het Tuk- kerland van FC Twente afdaalde, zat hem dan ook niet echt hoog. "Ik wilde aan spe len toekomen en zag dat dat steeds moei lijker werd bij Ajax. Ik zat alsmaar op de bank. Toch had ik een nieuw tweejarig, verbeterd contract getekend, dus daar bleek toch wel de waardering van Ajax uit. Bij FC Twente zag ik echter de kans om me verder te ontwikkelen. Natuurlijk, je denkt dat het definitief voorbij is bij Ajax. Ik geef Beenhakker echter niet de schuld van het feit dat ik geen basisplaats kreeg. Ik speelde in die tijd, mede door die druk, niet echt goed. FC Twente was weliswaar een stap terug, maar via Twente dacht ik naar het buitenland te kunnen." FHet werd echter Amsterdam-Oost, alwaar De Boer februari vorig jaar zijn rentree te gen Sparta (6-0) vierde met talloze techni sche hoogstandjes, gemiste kansen en, vooruit dan maar, op de valreep ook nog een kopdoelpuntje. 'Welkom thuis, Ronald' stond toen op een spandoek dat door Ajax-fans aan de hek ken was opgehangen. Ronald was de FC Twente-fans echter ook niet vergeten. Tien dagen na zijn rentree moest Ajax in Enschede voor de beker tegen FC twente aantreden. In samenwerking met zijn schoonvader, die in de snackbarwereld zit, werden voorafgaande aan de wedstrijd 15000 chocoladerepen voorzien van een bedankwoord aan de supporters. De Boer: "Ik vond dat ik iets moest doen. Ik werd door de Twente-supporters altijd heel goed behandeld. Ze scandeerden mijn naam, ik had nooit problemen. En nu ging ik ineens midden in het seizoen weg. Dan vind ik dat je daar best wel aandacht aan mag besteden. Ik liet de mensen, die toch ook voor mij kwamen, ineens in de steek." Volgens de Boer zijn de Ajax-fans rumoe riger dan hun Tukkerse collega's. Daar naast zijn de Ajax-fans talrijker. De Boer heeft ook niet echt een verklaring voor het de laatste jaren in de Meer fors toege nomen toeschouweraantal. "Ik denk dat de mensen dat zelf ook niet weten. Mis schien komt het doordat we een bepaalde uitstraling hebben; er gebeurt altijd wel wat. Maar toch blijft het raar: zelfs in de goede periodes met Cruijff en Van Basten was het niet altijd vol." De Boer vindt wel dat de Ajax-fans te veel van de hak op de tak springen. "FHet ene moment ben je alles, het volgende niets meer. Maar daar raak je aan gewend. Net als aan het feit dat veel mensen vinden dat wij veel te veel verdienen. Natuurlijk, hier FOTO: LOUIS V.D. VUURST

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 6