EEN GOEDE SCHIJNBEWEGING IS GOUD WAARD AJAJ1IFE >t Amsterdam 1 Een goede schijnbeweging kan goud waard zijn. Denk maar aan de onnavolgbare bewegingen van Mare Overmars, die van Bergkamp in De Kuip vorig seizoen, of van Rob de Wit in Hon garije. Als het goed is, zet een schijnbeweging mensen op het ver keerde been. De regio Groot-Am sterdam heeft echter een schijnbe weging in huis die in het afgelopen jaar veel instanties en regelingen die zich bezig houden met de Ajax- supporters juist in de goede rich ting geloodst. VIP-BEHANDELING VOOR EN DOOR SUPPORTERS 55 Begin 1993 is een groep Ajax-supporters begonnen met supportersvereniging "Schijnbeweging". We wilden laten zien dat de fans die geen wedstrijd missen niet alleen konden klagen, maar ook hun klach ten en ideeën in daden konden omzetten. Veel van onze voorstellen zijn in korte tijd door het Ajax-bestuur uitgevoerd, maar voor veel andere plannen moesten we wachten op de toen net opgerichte officië le supportersvereniging. Omdat voor de mensen die alle wedstrijden bezoeken en in het bezit zijn van een seizoenkaart nog weinig tot niets georganiseerd werd, zijn we zelf maar begonnen. Onze eerste zorg was het verkrijgen van een betere behandeling van de supporters bij het bezoeken van uitwedstrijden. Er zijn altijd veel klachten over het vervoer en de politie, terwijl we toch te gast zijn en gas ten behandel je met respect. In die doel stelling zijn we aardig geslaagd. Door goed overleg met de spoorwegpolitie konden we voor de verkoop van eten en drinken in de supporterstreinen zorgen. Waar geen com- bitrein reed, probeerden we kaarten te verzorgen voor onze leden, die we combi neerden met een busreis. De bussen van Schijnbeweging zijn inmiddels in Eindhoven, X. Enschede, Groningen, Heerenveen, Leeu warden, Rotterdam en Tilburg geweest. Elk lid kreeg bij onze reizen een echte VIP-be- handeling, zoals Michael van Praag en Ge rard Holsheimer zelf konden ondervinden tijdens onze busreis naar het ijskoude Gro ningen in november. Dat deze manier van supportersvervoer aansloeg, bleek wel uit de positieve reacties en vele aanmeldingen die binnenstroomden. Goede en duidelijke informatie probeer den we de supporters zoveel mogelijk via ons blad "Schijnbeweging" te geven. Op deze manier raakten we precies dat wat de meeste supporters wilden: kaartjes voor de wedstrijden, goed vervoer met de nodige service naar en van die wedstrijden en duidelijke informatie over Ajax, de wedstrijden en andere aktiviteiten. De samenwerking met de officiële suppor tersvereniging, die ook Ajax graag wilde, verliep vooral in het begin wat stroef. Wij hoefden niet zonodig veranderingen, om dat bijna alles naar wens verliep. Maar langzaam maar zeker liet ook de officiële supportersvereniging duidelijk merken dat zij er voor en door supporters was en dat zij van plan was in de nabije toekomst ook te zorgen voor de Ajacieden die (bijna) alle uit- en thuiswedstrijden bezoeken. Waar dat in het afgelopen half jaar toe heeft geleid is iedereen bekend: verlaging van de contributie voor seizoenkaarthou ders, comfortabele busreizen naar thuis- en uitwedstrijden en een nieuw blad. Op dit moment zijn wij de afdeling 'Schijnbe weging' van de regio Groot-Amsterdam en is het tijd om van de supportersvereniging Ajax de grootste en beste ter wereld te maken. We hopen dat de supportersvere niging een belangrijke rol kan spelen in het samen met de fans uitwerken van ideeën, het beantwoorden van vragen en het op lossen van problemen en klachten. BEDANKT! Tot slot willen we nog even het Ajax-be stuur bedanken en complimenteren voor al les wat ze hebben gedaan. Ze hebben altijd goed geluisterd en geholpen (zeker Michael van Praag, die er persoonlijk voor zorgde dat wij tassen kregen voor de verkoop van eten en drinken in de supporterstrein!) en hebben van Ajax weer een prachtige club gemaakt. Natuurlijk mogen we ook hun in zet niet vergeten, waarmee ze de wereldbol een nieuw hart gegeven hebben, namelijk het nieuwe stadion in Zuid-Oost! De afdeling 'Schijnbeweging' van Groot- Amsterdam wenst iedereen met het Ajax- gevoel veel mooie en succesvolle wedstrij den toe. Namens de afdeling 'Schijnbeweging', Regio Groot Amsterdam Joark, Zaandam

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 55