AJAJIIFE Je kwam handen tekort Gordon zong; maar niet alleen En hoe populair Ajax is, bleek wel uit de drukte bij de stand van de Fan-shop. Er was geen doorkomen aan. Het leek wel of iedereen iets van Ajax wilde bemachtigen. Ook de andere stands konden zich in flink wat belangstelling verheugen. De meeste belangstelling was uiteraard voor de spelers. De opkomst van de voetballers was spectaculair, de toejuichin gen door de fans hartstochte lijk. Vooral het eerbetoon aan de afwezige Louis van Gaal was uiterst roerend. De spelers mengden zich ver volgens onder de fans. Geen simpele opgave, gezien de gro te drukte. De nigeriaanse nieuwkomers Finidi George en Kanu stonden na drie kwartier Een blik in de overvolle zaal De spelers mengden zich ook onder de fans Heb ik ze nu allemaal? High hands Low hands even rustig bij te komen. Kanu kon slechts kwijt dat hij het een 'fantastische ervaring' vond. Finidi was ronduit ver rast. „Ik heb alles nog." Heb al les nog? "ja. Als je je in Nigeria onder de fans mengt, gaat dat er heel anders aan toe. Ze wil len alles van je. Sleutels, porte- monnaie, horloge, noem maar op. Je bent het kwijt. Niet leuk, nee. Maar hier is het heel an ders. De mensen willen ge woon je handtekening, met je praten of op de foto. Prachtig." Finidi kan niet vergelijken met vorig jaar, Sonny Silooy wel. „Heerlijk avondje", zegt hij breed lachend. Van de zaanse lachebek is inderdaad bekend dat hij contact met de suppor ters heel leuk vindt. "Alleen is het nu wel heel erg druk. Vorig jaar kon ik nog een beetje rondwandelen. Nu heb ik echt bijna drie kwartier op dezelfde plaats gestaan. Maar dat maakt niet uit. Ik vermaak me prima." Druk? Dat zal wat worden vol gend jaar. Vijftienduizend Ajax- fans in de RAI?

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 53