AJAX-MINI'S AJA91IFE HET AJAX-GEVOEL DE BOBO Ook met trainer Louis van Gaal kon gewoon over het ge val Roy worden gesproken. En dat is wat de echte suppor ter wil. Geen oppervlakkig: "Hoe gaat het met je?", maar dingen die hem werkelijk inte resseren. Ik hoop dat de spe lers zich terdege realiseren dat een nieuw-jaarsreceptie een echt uitje is voor de fanatieke fans en het niet als een ver plicht nummer beschouwen. Ook de op een professionele leest geschoeide supporters vereniging getuigt van een meer dan serieuze belangstel ling voor de helden. De laatste jaren is er internationaal meer gepresteerd dan in eigen land. Twee Europa Cups, die defini tief de hattrick uit de jaren ze ventig wat naar de achtergrond geduwd hebben, spreken meer aan dan één landstitel en drie KNVB-bekers. En toch... iedereen snakt dit jaar meer dan ooit naar een landstitel. Als het even kan: na tuurlijk alles winnen wat je de surrogaat aan de zijkant van het trainingsveld. Vijf minuten voor aanvang begeeft het ge zelschap zich naar de tribune, waardoor ongeveer vijftien mensen moeten gaan staan op dat zij hun plaatsen kunnen be reiken. De bobo wil dolgraag, als een ieder ander, meedoen met de wave. Maar omdat hij nu eenmaal voor een zitplaats heeft betaald en niet voor een staanplaats, wordt hij uitgeflo ten door de rest van het sta dion. Na afloop van de wed strijd is het dan ook gezellig om even wat te drinken en de wedstrijd deskundig te evalue ren. Dit natuurlijk in de daar voor bestemde ruimte, zodat een middagje naar 'het voetbal' op gepaste wijze wordt afge sloten. Sorry, maar ik moet nu stop pen met schrijven. Ik moet naar 'het voetbal' en mijn vrouw kan de parkeerkaart niet vinden. Rein Laan Wat maakt Ajax nu zo specia ler voor veel mensen dan vroe ger? Aantrekkelijk werd er al tijd wel gespeeld, doelpunten vielen er ruimschoots, maar waarom zit De Meer nu altijd vol? In de glorietijd kwam er zelfs niet zo veel volk als van daag de dag. De terugkeer van Cruyff eind 1981 zorgde lange tijd voor een spectaculaire toeschou- wersaanwas, maar ook dat raakte uitgewerkt. Nee, mijns inziens ligt het niet afnemende aantal toeschou wers aan de presentatie van het bestuur. Over lopende za ken wordt niet geheimzinnig gedaan (behalve dan over transfersommen) en Michael van Praag geeft je het gevoel dat Ajax inderdaad van de sup porters is. Op de nieuwsjaar- sreceptie vorig jaar in Aals meer bleek dat eens te meer. Ik heb hem zowat heel de avond gevolgd, waarbij hij uit voerig op allerlei vragen inging. maar kunt, maar bij een keuze: landstitel nummer 24! Mike Butter (regiomana ger Zuid Holland Zuid). Voor de ene groep supporters is een bobo een persoon die meestal zijn vrouw (of zijn vriendin), mee naar 'het voet bal' neemt. Stel U zich voor, de dame in kwestie loopt op te hoge hakken, heeft een te war me jas aan, zit de eerste tien minuten van de wedstrijd te praten met haar vriendin over de lelijke jurk die een andere gezamelijke vriendin gisteren aanhad, weet nog steeds niet wat buitenspel is en loopt hal verwege de eerste helft van de tribune af, omdat de sherry wat tegen de wanden van haar blaas begint te drukken. De bobo is meestal vergezelt door een 'relatie' en zet zijn auto op het stadionterrein. De echte voor de Jaap van Praag tribune, NIEUW! Ajax miniatuur-elftal op grasveld. De spelers zijn 5 centimeter groot en handge schilderd. Een voorbeeld van dit elftal kunt u vinden in de sigaren winkel tegenover het Ajax- stadion. Prijs: f 29,-. Voor meer informatie kunt u na 18.00 uur bellen met Paul Hoogendijck: 036-5376016. Ik spaar alles van Dan Peter sen. Heb je iets wat je kwijt wilt of wilt ruilen, stuur het op naar: D. de Pater, Joccata 90, 2925 BV in Krimpen a/d Ijssel, telefoon: 01807-10897. Ik wil er eventueel ook voor betalen. Te koop gevraagd: elpee "80 jaar Ajax". Ook andere elpees en singles van Ajax zijn welkom. Verder ben ik op zoek naar het boek van Frits Barend "Topclub Ajax", deel 4 en het boek van Bart Sorgedrager "Temidden der Ajacieden". Alles tegen een goe de vergoeding. Schrijf of bel naar: M.A. van Paassen, Cou- wervestraat 8, 4461 XD in Goes. Telefoonnummer: 01 100-21641. Ik, Marlies Engelsbel (15 jaar) spaar alles van Mare Overmars. Maakt niet uit wat, alles is welkom. Ruilmateriaal na overleg. Adres: Schansoord 36, 5469 SH Erp. Programma's-verzamelaar zoekt nog de volgende program ma's van dit seizoen: nr. 1,2 (RKC), 11 (Heerenveen) en 14 (Twente). Verder spaar ik en treebewijzen van Ajax van com petitie-, EC- of Bekerwedstrij den. Als je ze dubbel hebt, stuur ze dan op naar S. Zeldenrijk, Burgemeester Visserlaan 8, 1411 BS in Naarden. Voor pro gramma's wil ik f 1,50 per stuk betalen. Hallo, mijn naam is Monique Meering en ik zoek alles, maar dan ook alles van Ajax. Het maakt niet uit wat. Als je iets hebt, stuur het dan gauw naar mij. Mijn adres: Maskarenen 4, 3524 JG in Utrecht. Ik ben Mario Garsy, 23 jaar en woonachtig in het Belgische Wa- regem. Graag zou ik in contact willem komen met andere leden van de Supportersvereniging om gezellig mee naar wedstrijden te gaan en om onderdak te vinden voor na de wedstrijd. De afstand Amsterdam-Waregem bedraagt 500 kilometer en een overnach ting in een hotel is erg duur. Ver der hoop ik via mijn lidmaat schap enkele toffe meisjes en jongens te leren kennen. Interes se? Mijn adres: Zilverbergstraat 4, 8791 Desselgem-Waregem (België), telefoon: 056-715138. Mijn naam is Daniel Ciomcia, sportvriend van Ajax. Ik ben twintig jaar en woon in Polen. Vanaf mijn jeugd ben ik al een grote Ajax-fan en ik heb er altijd van gedroomd om andere sport vrienden van Ajax te leren ken nen. Sinds kort kan ik in het Duits schrijven en daarom zou ik willen vragen welke Ajax-fan er met mij in Duits wil correspon deren over Ajax, zodat ik de club nog beter kan leren kennen. Schrijf me! Mijn adres in Polen is: 05-652 Pniewy, Woj, Radomskie, Polen. De Supportersvereniging Ajax is op zoek naar vrijwilligers voor werkzaamheden ten behoeve van onze vereniging. Data-typis ten, mensen voor hand en span diensten, etc... Ben je bereid tijd te steken in leuk werk, neem dan snel contact op: 020- 6936602. Gratis een advertentie plaatsen? Dat kan. Schrijf kort en bondig jouw wensen op papier en stuur het op naar de Ajax Sup portersvereniging, t.a.v. Ajax Life, Postbus 94082, 1090 GB Amsterdam.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 43