PARMA - AJAX: REISVERSLAG EEN AJAH.IFE Zaterdag 12 maart, eindelijk is het dan zo ver! De reis naar wat een voetbalweek gaat worden kan beginnen. De trein vanuit Leiden gaat naar Amsterdam, om daar de wedstrijd tussen de Al van Ajax en Feijen- oord te zien. De wedstrijd wordt natuur lijk door Ajax gewonnen met 4-0. Na af loop als een speer naar het Centraal sta tion om de trein naar Brussel te nemen. Om 22.00 uur vertrekt de trein vanuit Brussel naar Italië. Ik zoek gelijk mijn slaapplaats op, ik wilde op dit moment maar één ding: slapen. Echt lekker slaap ik niet, want in Italië staken de treinen zo had ik op teletekst vernomen. Gelukkig blijkt dit erg mee te vallen en kwam ik gewoon om 11.45, zoals gepland, in Milan aan. Na nog even in het centrum van de stad te zijn geweest, nam ik de tram (heel toevallig lijn 24, rijdt deze tram bij ons niet naar het Olympisch Stadion?) naar San Siro voor de wedstrijd AC Milaan - Sampdoria. Het is half 2 als ik op zoek ga naar mijn plaats. Ik zit vlak bij de midden stip en geniet van dit schitterende stadion. Even zie ik geen Italianen voor mij, maar Hollanders. Ajax-supporters om precies te zijn. En op het veld geen Baresi, Massa- ro of Donadoni, maar Kluivert, Wooter en Van Bergh. San Siro is het nieuwe stadion Amsterdam en Milaan is Amsterdam ge worden. Ik schrik wakker door het trom geroffel van de Brigate Rossoneri, de fana tiekste groep AC Milaan supporters. De wedstrijd begint. Tachtduizend Tifosi schreeuwen hun longen stuk. Wat een sfeer. Schitterend om mee te maken. De wedstrijd eindigt in een 1-0 overwinning voor Milan. De suppor ters gaan te leurgesteld naar huis. Ik stap op de trein naar Vigèva- no, waar mijn slaap verblijf bij een Hol landse kennis is. Haar neef, een Itali aan, is een fanatieke Juventus-supporter. Dinsdag om 16.00 uur gaan we samen met de supporters van Juventus,'Club Mortara', in een bus vol eten en drinken naar Turijn voor de wedstrijd Juventus-Cagliari. Bij het stadion aangekomen, vertelde ik dat dit geen onbekend terrein voor mij was. Hier was ik 2 jaar terug bij de finale Torino-Ajax. Ook vertelde ik van het 'we are the champions' na afloop. Ze weten het. Ze vertelden mij dat de rivaliteit tus sen de stadsgenoten zo groot is, dat ze ook nu nog genieten van de winst van Ajax op Torino. Zeker nadat Juventus deze cup zelf won. Ook zingen ze bij deze stadsder by's, om de Torino-supporters stil te krij gen, 'Amsterdam, Amsterdam, Amster dam'. Helaas verliest Juventus en zijn dus uitgeschakeld voor de UEFA-Cup. Bij het afscheid nemen, wensen ze Ajax veel geluk, met de woorden 'Forza Ajax'. Alleen Juventus telt voor hen. Het is woensdag 16 maart. De trein ver trekt naar Parma voor de wedstrijd waar het allemaal om gaat: 'Parma AC-Ajax Am sterdam'. Om 14.21 komt de trein aan in Parma. Zo dra ik het station uitloop zie ik één rood witte massa. Er wordt gezongen en ieder een is in een 'Hoera' stemming. Twee uur voor aanvang zit het vak met Ajax-suppor ters al vol. De sfeer is perfect. Over de wedstrijd zelf zal ik maar niet te veel zeg gen. Het resultaat is bekend. Om 23.00 uur vertrekt ons toestel naar Amsterdam. Om half drie was ik thuis. De week is ten einde. Helaas is het slotstuk niet geworden, wat ik en vele anderen ver wacht hadden. Peter Nederlof, Leiden

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 41