COLUMN VAN PRAAG ajajufe Met heel veel plezier heet ik U namens het bestuur van de AFC Ajax van harte welkom in de nog steeds groeiende Ajax familie. De doelstelling die we vijf jaar geleden hebben neergelegd, was die om van Ajax weer een Euro pese topclub te maken. Daarbij horen een top-elftal, top- trainers, een top-organisatie, een top-locatie en een grote, actieve, dus top-supportersvereniging. Omdat Ajax van ons allemaal is, hoort de club zo dicht mogelijk bij haar supporters te staan. Een supportersvereniging is het middel bij uitstek om dat te be werkstelligen. Bij Ajax ontbrak zo'n vereniging en gelukkig is die er nu wel. WELKOM DUS FOTO: LOUIS V.D. VUURST Elders in dit blad zult U ongetwijfeld kunnen lezen hoeveel leden er nu al zijn. Nieuw voor U is wellicht de mededeling, dat daar maar zo'n I 100 seizoenkaarthouders onder zitten. Dat betekent dat velen van U niet regelmatig naar Ajax komen kijken, maar toch het Ajax-gevoel bezitten en dat door hun lidmaatschap ook daadwerkelijk willen ondergaan. Dat is een goede zaak voor onze club, want wat is Ajax nu zonder haar supporters Niets! Het Ajax bestuur onderhoudt regelmatig contact met het bestuur van de supportersver eniging. Wij doen ons uiterste best om zoveel mogelijk gehoor aan hun wensen te geven. Ook wij moeten daarbij wennen aan de snelheid waarmee de supportersvereniging groeit, maar dat is een luxe probleem, daar komen wij wel uit. De tijden, waarin clubs hun poorten voor toeschouwers openden en verder maar zagen hoe het verder ging, zijn gelukkig voorbij. Ook het produkt betaald voetbal ontkomt er niet aan om de begrippen klantvriendelijkheid en klantgerichtheid hoog op het prioritei tenlijstje te plaatsen. Gelukkig zie je dan ook, dat vele clubs in Nederland wat aan hun accommodatie doen. Vrijwel overal wordt gerenoveerd, of pleegt men nieuwbouw. Hekken en prikkeldraad verdwijnen en binnen een aantal jaren zijn er in de stadions en kel nog zitplaatsen. Sanitaire voorzieningen worden verbeterd en de mogelijkheden om tijdens en na de wedstrijd wat te eten of te drinken groeien. Ook is men gaan inzien dat, veel mensen op een kleine ruimte extra veiligheidseisen noodzakelijk maken. Denkt U hierbij bijvoorbeeld aan bredere, door een andere kleur stelling herkenbare trappen, loop- en vluchtruimte, bredere toegangswegen naar de vak ken, andere tourniquets en zeer zeker ook een beter geregelde, snellere kaartverkoop. Het Ajax stadion biedt de meeste van de hier genoemde noodzakelijkheden niet, van daar dat we er zo hard aan meegewerkt hebben om het nieuwe stadion in Amsterdam Zuid-Oost mogelijk te maken. Dat is zo nieuw en ruim van opzet, dat een ieder onge stoord kan komen en gaan en op alle rangen is een optimaal gezichtsveld gegarandeerd. Met name op het gebied van de kaart (voor)verkoop en de toegangscontrole, via op de computer aangesloten ingangen, wordt het stadion uniek. Het door Ajax, PSV, Feyenoord en FC Groningen ontwikkelde COTASS kaartverkoop systeem wordt in het nieuwe stadion volledig geïmplementeerd en daarmee kunnen we U de best denkbare service gaan bieden. De komende jaren zult U er stap voor stap mee te maken krijgen en de door de suppor tersvereniging uitgegeven Ajax Clubcard is daar al een voorbode van. U allen bent wat dat betreft dus al up-to-date. Het Ajax-bestuur vraagt dus uw begrip voor het feit, dat niet alles in de Meer en het Olympisch stadion naar uw wens zal zijn. Dat maken we straks echter dubbel en dwars weer goed. Over het Olympisch stadion gesproken. Vindt U het er 'niet fantastisch uit zien? Dat danken we aan onze supporters van twee technische scholen in Amsterdam, die onder leiding van hun docenten het stadion een opknapbeurt hebben gegeven, met als absoluut hoogtepunt, het Ajax clubembleem op de wielerbaan. Aan hen en aan de sponsors van verf, hout en andere materialen is Ajax veel dank verschuldigd. "Ajax moet het Real Madrid van Nederland worden", zei ik vijf jaar geleden in mijn aller eerste interview. Ik doelde daarmee natuurlijk niet alleen op de kwaliteit van het eerste elftal, dat staat immers buiten kijf. Nee ik bedoelde met name ook de uitstraling van die club. Welnu, als ik zie hoe U allen, door lid te worden van de supportersvereniging en ons door dik en dun op geweldige wijze te steunen, aan de uitstraling van Ajax gestalte geeft, dan ben ik super trots op U allemaal. Zoveel mensen, gebonden door slechts één ding, het Ajax-gevoel, dat is echt fantastisch. Het is een grote eer om voorzitter van zo'n voetbalclub te mogen zijn. De heer Mendoza heeft in zijn nieuwjaarsrede onlangs dan ook gezegd: "Real Madrid moet weer het Ajax van Spanje worden". Michael van Praag

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 37