ajahife AFSCHEID De sympathieke Zweed is populair bij de supporters van Ajax. Dat is logisch: in zijn eerste vijf seizoenen speelde hij 156 wed strijden in het eerste van Ajax, waarin hij 83 keer scoorde. In de lopende competitie heeft hij drie keer doel getroffen, opvallend genoeg net zo vaak als degene die zijn plaats in de basis heeft overgenomen: Ro nald de Boer. Niets ten nadele van de nieu we nummer 9, die het zelfs tot het Neder lands elftal heeft geschopt, maar veel fans missen de altijd hardwerkende Pettersson. Wie herinnert zich niet het moment dat Stefan Pettersson in de Uefacup-finale on- deruitgeschoffeld werd bij de cornervlag en toen luid werd toegejuicht, eerst door een vol Olympisch stadion en later op het bordes van de stadsschouwburg door een zo mogelijk nog voller Leidseplein: Pettersson, Pettersson, Pettersson. Ondanks al die steun in de afgelopen jaren voelt de Zweed nog niet de behoefte om nu al met een afscheidsboodschap te ko men voor zijn supporters. "Ik ben vooral bezig met het heden, met het Ajax van nu. Om te horen wat ik tegen de supporters wil zeggen, kun je beter over een halfjaar terugkomen. Ik ben nu nog volop bezig om te proberen een basisplaats af te dwingen." Pettersson beseft dat het voor hem moeilijk is om weer het shirt met nummer 9 om de schouders te krijgen. Op de dag van dit in terview heeft Ajax net de eerste plaats van Feyenoord overgenomen in de competitie en worden de puntjes, ook als het wat minder draait, steeds makkelijk binnengehaald. "Als een team succesvol is, maakt het weinig uit of een of twee spelers minder goed spelen." Dat de trainer geen wijzigingen aanbrengt in het elftal ("never change a winning team'), begrijpt Pettersson dus wel. "Van Gaal deed dat ook niet toen ik zelf nog in de basis speelde. Pas als Ajax punten gaat verliezen en bepaalde spelers minder gaan presteren, zal hij misschien veranderingen aanbrengen in het elftal. Toch hoop ik niet dat het minder goed zal gaan. Het liefst wil ik - en ik denk ook dat het dit jaar zal ge beuren - dat Ajax kampioen wordt." Volgend seizoen speelt Stefan voor JFK Göteborg. Jeroen Kleijne "Ik kan dan in ieder geval nog een paar jaar voetballen in Zweden."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1994 | | pagina 29